Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę Adwentu - 09.12.2018 r.
 1. Informujemy, że w najbliższą sobotę (15 grudnia) nie odbędą się zajęcia z nauki gry na gitarze, a także próba scholi.
   
 2. Rozpoczął się święty czas Adwentu. Msze święte roratnie o godz. 17.00 w Werblini i o godz. 18.00 w Starzynie – dzieci prosimy o przychodzenie z lampionami. W biurze parafialnym nabyć można świece Caritas – małe w cenie 10 zł i duże w cenie 20 zł oraz poświęcone opłatki na stół wigilijny.
   
 3. Dzisiaj modlimy się w intencji Kościoła na Wschodzie po mszach świętych przy głównym wyjściu można złożyć ofiarę na ten cel.
   
 4. Dzisiaj spotkania różańcowe w Kłaninie, Starzynie i w Werblini.
   
 5. Dzisiaj tradycyjne Mikołajki – festyn mikołajkowy od 14.00, a na godz. 16.30 zapraszamy dzieci do klas III włącznie z całej naszej parafii na spotkanie z Mikołajem. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy włączyli się w przygotowanie tego spotkania.
   
 6. U ministrantów do nabycia jest nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz „Głosu Michała Archanioła”.
   
 7. Sołtys, Rada Sołecka oraz Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Starzynie zapraszają wszystkich mieszkańców Starzyna, od 60 roku życia, na Przedświąteczne Spotkanie Opłatkowe z Seniorami dnia 14 grudnia 2018 r (piątek) o godz. 16.00 w Szkole Podstawowej. W programie: dzielenie się opłatkiem, śpiewanie kolęd, Mikołaj. Serdecznie zapraszamy.
   
 8. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła  mieszkańcom Kłanina z ul. Puckiej, Piaskowej i Brzozowej, a o sprzątanie kościoła w sobotę po mszy porannej prosimy mieszkańców Kłanina ul. Pałacowej bloki nr 11, 13 i 15. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim rodzinom, które włączyły się w elektryfikację dzwonów. Dziękujemy pani Gabrieli Kreft ze Starzyńskiego Dworu za wykonanie haftu kaszubskiego na strojach dla scholii.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • środa, 19 czerwiec 2019
  Dyspensa na piątek – 21 czerwca 2019

  Arcybiskup Metropolita Gdański mając na uwadze dobro duchowe wiernych na podstawie kanonu 87 par. 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielił wszystkim osobom przebywającym w granicach Archidiecezji Gdańskiej 21 czerwca br. dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

 • piątek, 22 luty 2019
  Zmarł ks. prał. Franciszek Cybula, kapelan z Belwederu

  Ks. Franciszek Cybula odszedł do domu Ojca w wieku 79 lat, w 52. roku kapłaństwa. Kapłan był m.in. kapelanem Lecha Wałęsy, prezydenta RP.

 • niedziela, 6 styczeń 2019
  Budujący się kościół w Ostrowie

  Powoli tradycją staje się to, że na początku stycznia gościmy w naszej starzyńskiej parafii proboszcza Parafii Ostrowo, ks. Andrzeja Buję. Jak co roku obecność ks. Andrzeja wiąże się z pomocą dla zaprzyjaźnionej parafii w dziele powstawania nowej świątyni.