Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na XXXII Niedzielę Zwykłą - 11.11.2018r. Święto Niepodległości
 1. Dziękujemy wszystkim, którzy we środę uczestniczyli w adoracji Najświętszego Sakramentu.
   
 2. Dzisiaj obchodzimy jubileusz 100 lat Niepodległości Polski.
   
 3. Dzisiaj spotkania różańcowe w Kłaninie, Starzynie i w Werblini. O godz. 14.00 w Starzynie zapraszamy do udziału w różańcu w intencji Ojczyzny.
   
 4. W sobotę o godz. 11.00 spotkanie na plebanii dla scholi. Informujemy, że w sobotę nie odbędzie się spotkanie scholi oraz nauka gry na gitarze [aktualizacja 14.11.2018].
   
 5. Jak co roku parafia nasza we współpracy ze Szkołą w Starzynie, organizacjami samorządowymi i dobroczyńcami organizować będzie Mikołajki w niedzielę 9 grudnia – prosimy o przynoszenie słodyczy na plebanię.
   
 6. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów -„Głos Michała Archanioła”. 
   
 7. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Sulicic Północy, a o sprzątanie kościoła w sobotę po mszy porannej prosimy mieszkańców Sulicic Południa. Dziękujemy 122 rodzinom za ofiary na rzecz elektryfikacji naszych dzwonów.
   
 8.  Z naszej rodziny parafialnej pożegnaliśmy śp. Gertrudę Semmerling lat 91. Jej pogrzeb odbędzie się w sobotę, 17 listopada o godz. 12.00 [aktualizacja 14.11.2018].

 

Czytania na dziś
Najnowsze
 • piątek, 22 luty 2019
  Zmarł ks. prał. Franciszek Cybula, kapelan z Belwederu

  Ks. Franciszek Cybula odszedł do domu Ojca w wieku 79 lat, w 52. roku kapłaństwa. Kapłan był m.in. kapelanem Lecha Wałęsy, prezydenta RP.

 • niedziela, 6 styczeń 2019
  Budujący się kościół w Ostrowie

  Powoli tradycją staje się to, że na początku stycznia gościmy w naszej starzyńskiej parafii proboszcza Parafii Ostrowo, ks. Andrzeja Buję. Jak co roku obecność ks. Andrzeja wiąże się z pomocą dla zaprzyjaźnionej parafii w dziele powstawania nowej świątyni.

 • niedziela, 30 grudzień 2018
  Anno Domini 2018 w starzyńskiej parafii

  Czas upływa bardzo szybko. Zbliżamy się już do końca roku. Kiedy kończymy jakiś okres w naszym życiu, zadajemy sobie pytanie: "jaki właściwie był ten czas?" Koniec grudnia skłania nas do pewnego podsumowania z rodzaju "jaki był ten czas dla mnie, dla mojej rodziny, dla mojej parafii?"