Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na XXXI Niedzielę Zwykłą - 04.11.2018r.
 1. Dzisiaj na mszach przedpołudniowych Słowo Boże głosi ks. dr Krzysztof Kinowski – Rektor Gdańskiego Seminarium Duchownego. 
   
 2. W przyszłą niedzielę obchodzimy jubileusz 100 lat Niepodległości Polski – prosimy o wywieszenie flag narodowych.
   
 3. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie w uroczystość Wszystkich Świętych – służbie liturgicznej, dzieciom i młodzieży, osobom nagłośniającym cmentarz. 
   
 4. Dzisiaj w gminie Puck w godz. 7.00 – 21.00 druga tura wyborów samorządowych.
   
 5. Każda parafia naszej Archidiecezji jeden dzień w roku przeznacza na adorację i czuwanie przed Najświętszym Sakramentem dla nas dzień ten  wypada w najbliższą środę. Prosimy o czuwanie w następującym porządku:  8.00 – Parszkowo, 9.00 – Połchówko, 10.00 – Werblinia, 11.00 – Radoszewo, 12.00 – Żywy Różaniec, 13.00 – Starzyński Dwór, 14.00 – Sulicice, 15.00 – Kłanino, 16.00 – Starzyno, 17.00 – adoracja indywidualna. Prosimy o obecność osób, które mogą ten czas poświęcić na modlitwę w intencji nas wszystkich i o odmówienie przez poszczególne grupy części Różańca Świętego.
   
 6. Dzisiaj spotkania różańcowe w Połchówku i w Starzyńskim Dworze.
   
 7. Parafia we Władysławowie we współpracy z Gdańską Szkołą Nowej Ewangelizacji organizuje rekolekcje pod hasłem „Nowe Życie” w dniach 9 – 11 listopada – szczegóły na plakatach w gablotach ogłoszeń.
   
 8. Jak co roku parafia nasza we współpracy ze Szkołą w Starzynie, organizacjami samorządowymi i dobroczyńcami organizować będzie Mikołajki w niedzielę 9 grudnia – prosimy o przynoszenie słodyczy na plebanię.
   
 9. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów -„Głos Michała Archanioła”. 
   
 10. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła państwu Hirth, a o sprzątanie kościoła w sobotę po mszy porannej prosimy mieszkańców Sulicic Północy. Dziękujemy 114 rodzinom za ofiary na rzecz elektryfikacji naszych dzwonów.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • środa, 19 czerwiec 2019
  Dyspensa na piątek – 21 czerwca 2019

  Arcybiskup Metropolita Gdański mając na uwadze dobro duchowe wiernych na podstawie kanonu 87 par. 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielił wszystkim osobom przebywającym w granicach Archidiecezji Gdańskiej 21 czerwca br. dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

 • piątek, 22 luty 2019
  Zmarł ks. prał. Franciszek Cybula, kapelan z Belwederu

  Ks. Franciszek Cybula odszedł do domu Ojca w wieku 79 lat, w 52. roku kapłaństwa. Kapłan był m.in. kapelanem Lecha Wałęsy, prezydenta RP.

 • niedziela, 6 styczeń 2019
  Budujący się kościół w Ostrowie

  Powoli tradycją staje się to, że na początku stycznia gościmy w naszej starzyńskiej parafii proboszcza Parafii Ostrowo, ks. Andrzeja Buję. Jak co roku obecność ks. Andrzeja wiąże się z pomocą dla zaprzyjaźnionej parafii w dziele powstawania nowej świątyni.