Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na XXIX Niedzielę Zwykłą - 21.10.2018r.
  1. Dzisiaj w naszej Ojczyźnie w godz. 7.00 – 21.00 wybory samorządowe.

2. Dziękujemy za ofiary na rzecz Fundacji Jana Pawła II w kwocie 728,80 zł.

3. Trwa miesiąc różańcowy, nabożeństwa różańcowe w Starzynie o godz. 17.30, w St. Dworze o godz. 17.00, w Werblini o godz. 18.00, a w dni, kiedy jest tam msza święta pół godziny przed jej rozpoczęciem. Zachęcamy tez do wspólnego odmawiana różańca w naszych rodzinach.

4. W sobotę o godz. 11.00 spotkanie  dla scholii na plebanii.

5. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów -„Głos Michała Archanioła”. Przy wyjściach otrzymać można kartki na wypominki, które będziemy odmawiać w miesiącu listopadzie.

6. Miejsce śp. Jana Szweda w radzie parafialnej obejmuje pani Kazimiera Rompa.

7. Uczniowie klasy VI a serdecznie zapraszają na „Wieczór Kaszubski” który odbędzie się dnia 26.10.2018 (piątek) o godz. 17.00 w Szkole Podstawowej w Starzynie (mała sala gimnastyczna). W programie: Spektakl „Diabelsczi zelëskò”, piosenki i tańce oraz słodki poczęstunek.

8. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła państwu Zielke i Maszota, a o sprzątanie kościoła przed uroczystością ślubną w czwartek po porannej mszy świętej prosimy państwa Królikowskich i Kobiella. Dziękujemy 76 rodzinom za ofiary na rzecz elektryfikacji naszych dzwonów.
  • środa, 19 czerwiec 2019
    Dyspensa na piątek – 21 czerwca 2019

Arcybiskup Metropolita Gdański mając na uwadze dobro duchowe wiernych na podstawie kanonu 87 par. 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielił wszystkim osobom przebywającym w granicach Archidiecezji Gdańskiej 21 czerwca br. dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

• piątek, 22 luty 2019
    Zmarł ks. prał. Franciszek Cybula, kapelan z Belwederu

Ks. Franciszek Cybula odszedł do domu Ojca w wieku 79 lat, w 52. roku kapłaństwa. Kapłan był m.in. kapelanem Lecha Wałęsy, prezydenta RP.

• niedziela, 6 styczeń 2019
    Budujący się kościół w Ostrowie

Powoli tradycją staje się to, że na początku stycznia gościmy w naszej starzyńskiej parafii proboszcza Parafii Ostrowo, ks. Andrzeja Buję. Jak co roku obecność ks. Andrzeja wiąże się z pomocą dla zaprzyjaźnionej parafii w dziele powstawania nowej świątyni.