Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na XXIII Niedzielę Zwykłą - 09.09.2018r.
 1. Dzisiaj w czasie mszy świętej o godz. 8.30 i 12.00 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych. 
   
 2. W sobotę o godz. 11.00 na plebani spotkanie dla scholii parafialnej.
   
 3. Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy pielgrzymowali do Sanktuarium w Swarzewie, uczestniczyli w przyjęciu wspólnoty Wiara i Światło z Gdyni Chyloni i dzieci wraz z opiekunami z parafii w Czeczewie.
   
 4. Dzisiaj spotkania różańcowe w Kłaninie, w Starzynie i w Werblini.
   
 5. W najbliższy czwartek czuwanie fatimskie, ofiarowane w intencji mieszkańców Starzyna. O godz. 17.30 różaniec fatimski, o 18.00 msza święta, a następnie procesja z figurą MB. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.
   
 6. Sołtys Starzyńskiego Dworu razem z Kołem Gospodyń Wiejskich dnia 21 września (piątek) o godz. 16.00 zaprasza seniorów na mszę świętą w kaplicy w intencji seniorów a o godz. 17.00 na spotkanie przy muzyce oraz kawę i ciasto.
   
 7. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów -„Głos Michała Archanioła”.
   
 8. Zapowiedzi przedślubne:
  • I-sza: Robert Andrzej Madaj par. Św. Apostołów Piotra i Pawła Puck i Magdalena Maria Perszon par. Starzyno.
  • I-sza: Tomasz Marek Drzeżdżon par. Starzyno i Joanna Maria Perszon z par. MB Różańcowej Luzino.
    
 9. Jak co roku pragniemy zrealizować w naszym kościele jedna z większych inwestycji – w tym roku będzie to elektryfikacja dzwonów. Jak co roku prosimy o ofiary na ten cel od poszczególnych rodzin –  Bóg zapłać.
   
 10. 30 września obchodzić będziemy Odpust Parafialny któremu przewodniczyć będzie ks. dr Krystian Kletkiewicz – Dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Archidiecezji Gdańskiej.
   
 11. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła państwu Zabłotnym i Witstock, a o sprzątanie kościoła w sobotę po porannej mszy świętej prosimy mieszkańców Połchówka – domy po lewej stronie w kierunku na Świecino.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • czwartek, 15 sierpień 2019
  Dyspensa na piątek – 16 sierpnia 2019

  Arcybiskup Metropolita Gdański mając na uwadze dobro duchowe wiernych na podstawie kanonu 87 par. 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielił wszystkim osobom przebywającym w granicach Archidiecezji Gdańskiej 16 sierpnia br. dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

 • środa, 19 czerwiec 2019
  Dyspensa na piątek – 21 czerwca 2019

  Arcybiskup Metropolita Gdański mając na uwadze dobro duchowe wiernych na podstawie kanonu 87 par. 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielił wszystkim osobom przebywającym w granicach Archidiecezji Gdańskiej 21 czerwca br. dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

 • piątek, 22 luty 2019
  Zmarł ks. prał. Franciszek Cybula, kapelan z Belwederu

  Ks. Franciszek Cybula odszedł do domu Ojca w wieku 79 lat, w 52. roku kapłaństwa. Kapłan był m.in. kapelanem Lecha Wałęsy, prezydenta RP.