Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na XVIII Niedzielę Zwykłą - 05.08.2018r.
  1. Dzisiaj o godz. 12.00 modlimy się z Bractwem Brewiarza Świętego – spotkania różańcowe w Połchówku i Starzyńskim Dworze.

2. Jutro przypada uroczystość Przemienienia Pańskiego – msze święte o godz. 10.00 i 18.00 w Starzynie, o godz. 17.00 w Werblini, nie ma w tym dniu mszy świętej o godz. 7.00.

3. W sobotę o godz. 11.00 na plebanii spotkanie dla scholii w związku z mszą świętą telewizyjną 26 sierpnia.

4. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów -„Głos Michała Archanioła”.

• II-ga: Damian Marek i Natalia Maria Zabłotni z par. Starzyno.
    • II-ga: Arkadiusz Jan Mońko z par. Strzelno i Joanna Elżbieta Pobłocka z par. Starzyno.
    • III-cia: Krzysztof Jan Miotke z par. Starzyno i Marta Alicja Parchem z par. Strzelno.
    • III-cia: Maciej Dettlaff z par. Starzyno i Małgorzata Danuta Detlaf z par. pw. Św. Faustyny z Pucka.

6. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Radoszewo Topolowa 9, a o sprzątanie kościoła przed uroczystością ślubną w czwartek rano prosimy państwa Bank i Stankowskich.
  • środa, 19 czerwiec 2019
    Dyspensa na piątek – 21 czerwca 2019

Arcybiskup Metropolita Gdański mając na uwadze dobro duchowe wiernych na podstawie kanonu 87 par. 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielił wszystkim osobom przebywającym w granicach Archidiecezji Gdańskiej 21 czerwca br. dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

• piątek, 22 luty 2019
    Zmarł ks. prał. Franciszek Cybula, kapelan z Belwederu

Ks. Franciszek Cybula odszedł do domu Ojca w wieku 79 lat, w 52. roku kapłaństwa. Kapłan był m.in. kapelanem Lecha Wałęsy, prezydenta RP.

• niedziela, 6 styczeń 2019
    Budujący się kościół w Ostrowie

Powoli tradycją staje się to, że na początku stycznia gościmy w naszej starzyńskiej parafii proboszcza Parafii Ostrowo, ks. Andrzeja Buję. Jak co roku obecność ks. Andrzeja wiąże się z pomocą dla zaprzyjaźnionej parafii w dziele powstawania nowej świątyni.