Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na XVII Niedzielę Zwykłą - 29.07.2018r.
 1. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne – Godzina Święta we czwartek od godz. 17.30 – 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, piątek – spowiedź święta w Werblini od godz. 16.00 a w Starzynie od godz. 17.00. Ks. Sebastian odwiedzi chorych z sakramentami świętymi w sobotę rano.
   
 2. Rozpoczynamy miesiąc sierpień, w którym Kościół zachęca do podejmowania postanowień abstynencji w intencji naszej Ojczyzny.
   
 3. DO nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów -„Głos Michała Archanioła”. 
 4. Zapowiedzi przedślubne:
  • I-sza: Damian Marek i Natalia Maria Zabłotni z par. Starzyno.
  • I-sza: Jan Mońko z par. Strzelno i Joanna Elżbieta Pobłocka z par. Starzyno.
  • II-ga: Krzysztof Jan Miotke z par. Starzyno i Marta Alicja Parchem z par. Strzelno.
  • II-ga: Maciej Dettlaff z par. Starzyno i Małgorzata Danuta Detlaf z par. pw. Św. Faustyny z Pucka.
  • III-cia: Rafał Robert Ostrowski z par. Św. Bernarda w Sopocie i Martyna Anna Buja z par. Starzyno.
  • III-cia: Rafał Andrzej Zielke z par. Starzyno i Michalina Marta Kortas z par. Mechowo.
  • III-cia: Artur Paweł Priebe z par. Łebcz i Anna Domachowska z par. Starzyno.
    
 5. Od jutra przyjmujemy intencje i wypominki roczne na rok 2019
   
 6. Klub Kaszubia Starzyno zaprasza na coroczny Turniej im. Leopolda Dettlaffa w niedzielę 5 sierpnia o godz. 10.00 na boisku w Starzynie.
   
 7. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Radoszewo Wybudowanie, a o sprzątanie w sobotę po porannej mszy świętej prosimy mieszkańców Radoszewa Topolowa 9. Serdeczne Bóg zapłać osobom, które ofiarowały lekarstwa dla pielgrzymów.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • środa, 19 czerwiec 2019
  Dyspensa na piątek – 21 czerwca 2019

  Arcybiskup Metropolita Gdański mając na uwadze dobro duchowe wiernych na podstawie kanonu 87 par. 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielił wszystkim osobom przebywającym w granicach Archidiecezji Gdańskiej 21 czerwca br. dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

 • piątek, 22 luty 2019
  Zmarł ks. prał. Franciszek Cybula, kapelan z Belwederu

  Ks. Franciszek Cybula odszedł do domu Ojca w wieku 79 lat, w 52. roku kapłaństwa. Kapłan był m.in. kapelanem Lecha Wałęsy, prezydenta RP.

 • niedziela, 6 styczeń 2019
  Budujący się kościół w Ostrowie

  Powoli tradycją staje się to, że na początku stycznia gościmy w naszej starzyńskiej parafii proboszcza Parafii Ostrowo, ks. Andrzeja Buję. Jak co roku obecność ks. Andrzeja wiąże się z pomocą dla zaprzyjaźnionej parafii w dziele powstawania nowej świątyni.