Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na XVI Niedzielę Zwykłą - 22.07.2018r.
 1. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w pielgrzymce rowerowej do Swarzewa i uroczystościach odpustowych ku czci Św. Benedykta w Starzyńskim Dworze.
   
 2. Dzisiaj w czasie mszy świętych o godz. 10.00 i 12.00 świadectwo swej pracy misyjnej wygłosi siostra Brygida Koeppen.
   
 3. We środę dzień św. Krzysztofa Patrona kierowców i podróżujących po mszy świętej o godz. 18.00 - poświęcenie samochodów i innych pojazdów. Kolekta przeznaczona jest na pomoc na środki transportu dla misjonarzy – serdeczne Bóg zapłać.
   
 4. We wtorek o godz. 6.00 wyrusza z Helu - Piesza Pielgrzymka Kaszubska na Jasną Górę – autokar zabierze osoby chętne o godz. 5.00 sprzed kościoła w Starzynie.
   
 5. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów -„Głos Michała Archanioła” oraz nabyć można przy głównym wyjściu tabliczki z modlitwą do Św. Krzysztofa w cenie 7zł. 
   
 6. Zapowiedzi przedślubne:
  • I-sza: Krzysztof Jan Miotke z par. Starzyno i Marta Alicja Parchem z par. Strzelno.
  • I-sza: Maciej Dettlaff z par. Starzyno i Małgorzata Danuta Detlaf z par. pw. Św. Faustyny z Pucka.
  • II-ga: Rafał Robert Ostrowski z par. Św. Bernarda w Sopocie i Martyna Anna Buja z par. Starzyno.
  • II-ga: Rafał Andrzej Zielke z par. Starzyno i Michalina Marta Kortas z par. Mechowo.
  • II-ga: Artur Paweł Priebe z par. Łebcz i Anna Domachowska z par. Starzyno.
    
 7. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Parszkowa, a o sprzątanie w sobotę po porannej mszy świętej prosimy mieszkańców Radoszewo Wybudowanie. Dziękujemy panu Mieczysławowi Ossowskiemu z Werblini za wykonane prace w kaplicy w tej miejscowości.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • środa, 19 czerwiec 2019
  Dyspensa na piątek – 21 czerwca 2019

  Arcybiskup Metropolita Gdański mając na uwadze dobro duchowe wiernych na podstawie kanonu 87 par. 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielił wszystkim osobom przebywającym w granicach Archidiecezji Gdańskiej 21 czerwca br. dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

 • piątek, 22 luty 2019
  Zmarł ks. prał. Franciszek Cybula, kapelan z Belwederu

  Ks. Franciszek Cybula odszedł do domu Ojca w wieku 79 lat, w 52. roku kapłaństwa. Kapłan był m.in. kapelanem Lecha Wałęsy, prezydenta RP.

 • niedziela, 6 styczeń 2019
  Budujący się kościół w Ostrowie

  Powoli tradycją staje się to, że na początku stycznia gościmy w naszej starzyńskiej parafii proboszcza Parafii Ostrowo, ks. Andrzeja Buję. Jak co roku obecność ks. Andrzeja wiąże się z pomocą dla zaprzyjaźnionej parafii w dziele powstawania nowej świątyni.