Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na XV Niedzielę Zwykłą - 15.07.2018r.
  1. W sobotę o godz. 14.00 w Starzyńskim Dworze suma odpustowa ku czci św. Benedykta, a następnie zabawa dla wszystkich mieszkańców, parafian i gości na placu wiejskim.

2. Dzisiaj udajemy się z pielgrzymką rowerową na uroczystości „Małego odpustu rybackiego” do Sanktuarium MB w Swarzewie

3. Serdeczne Bóg zapałać wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i przebieg festynu charytatywnego dla Patryka w dniu wczorajszym.

4. W niedzielę 26 sierpnia o godz. 13.00 w naszej parafii, w uroczystość MB Częstochowskiej będzie miała miejsce msza święta pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa Metropolity Sławoja Leszka Głódzia, która będzie transmitowana przez TV Polonia.

5. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów -„Głos Michała Archanioła”.

• I-sza: Rafał Robert Ostrowski z par. Św. Bernarda Sopot i Martyna Anna Buja z par. Starzyno,
    • I-sza: Rafał Andrzej Zielke z par. Starzyno i Michalina Marta Kortas z par. Mechowo,
    • I-sza: Artur Paweł Priebe z par. Łebcz i Anna Domachowska z par. Starzyno,
    • III-cia: Szymon Piotr Liss z par. Starzyno i Agnieszka Maria Grzywacz z par. Leśniewo,
    • III-cia: Mateusz Karol Bank i Anna Barbara Stankowska z par. Starzyno.

7. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Ogrodowej i Puckiej ze Starzyna, a o sprzątanie w sobotę po porannej mszy świętej prosimy mieszkańców Parszkowa. Bóg zapłać za ofiary w dzisiejszą, trzecią niedzielę miesiąca na rzecz prac inwestycyjnych i remontowych.
  • środa, 19 czerwiec 2019
    Dyspensa na piątek – 21 czerwca 2019

Arcybiskup Metropolita Gdański mając na uwadze dobro duchowe wiernych na podstawie kanonu 87 par. 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielił wszystkim osobom przebywającym w granicach Archidiecezji Gdańskiej 21 czerwca br. dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

• piątek, 22 luty 2019
    Zmarł ks. prał. Franciszek Cybula, kapelan z Belwederu

Ks. Franciszek Cybula odszedł do domu Ojca w wieku 79 lat, w 52. roku kapłaństwa. Kapłan był m.in. kapelanem Lecha Wałęsy, prezydenta RP.

• niedziela, 6 styczeń 2019
    Budujący się kościół w Ostrowie

Powoli tradycją staje się to, że na początku stycznia gościmy w naszej starzyńskiej parafii proboszcza Parafii Ostrowo, ks. Andrzeja Buję. Jak co roku obecność ks. Andrzeja wiąże się z pomocą dla zaprzyjaźnionej parafii w dziele powstawania nowej świątyni.