Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na XV Niedzielę Zwykłą - 15.07.2018r.
 1. W sobotę o godz. 14.00 w Starzyńskim Dworze suma odpustowa ku czci św. Benedykta, a następnie zabawa dla wszystkich mieszkańców, parafian i gości na placu wiejskim.
   
 2. Dzisiaj udajemy się z pielgrzymką rowerową na uroczystości „Małego odpustu rybackiego” do Sanktuarium MB w Swarzewie
   
 3. Serdeczne Bóg zapałać wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i przebieg festynu charytatywnego dla Patryka w dniu wczorajszym.
   
 4. W niedzielę 26 sierpnia o godz. 13.00 w naszej parafii, w uroczystość MB Częstochowskiej będzie miała miejsce msza święta pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa Metropolity Sławoja Leszka Głódzia, która będzie transmitowana przez TV Polonia.
   
 5. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów -„Głos Michała Archanioła”. 
   
 6. Zapowiedzi przedślubne:
  • I-sza: Rafał Robert Ostrowski z par. Św. Bernarda Sopot i Martyna Anna Buja z par. Starzyno,
  • I-sza: Rafał Andrzej Zielke z par. Starzyno i Michalina Marta Kortas z par. Mechowo,
  • I-sza: Artur Paweł Priebe z par. Łebcz i Anna Domachowska z par. Starzyno,
  • III-cia: Szymon Piotr Liss z par. Starzyno i Agnieszka Maria Grzywacz z par. Leśniewo,
  • III-cia: Mateusz Karol Bank i Anna Barbara Stankowska z par. Starzyno.
    
 7. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Ogrodowej i Puckiej ze Starzyna, a o sprzątanie w sobotę po porannej mszy świętej prosimy mieszkańców Parszkowa. Bóg zapłać za ofiary w dzisiejszą, trzecią niedzielę miesiąca na rzecz prac inwestycyjnych i remontowych.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • środa, 19 czerwiec 2019
  Dyspensa na piątek – 21 czerwca 2019

  Arcybiskup Metropolita Gdański mając na uwadze dobro duchowe wiernych na podstawie kanonu 87 par. 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielił wszystkim osobom przebywającym w granicach Archidiecezji Gdańskiej 21 czerwca br. dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

 • piątek, 22 luty 2019
  Zmarł ks. prał. Franciszek Cybula, kapelan z Belwederu

  Ks. Franciszek Cybula odszedł do domu Ojca w wieku 79 lat, w 52. roku kapłaństwa. Kapłan był m.in. kapelanem Lecha Wałęsy, prezydenta RP.

 • niedziela, 6 styczeń 2019
  Budujący się kościół w Ostrowie

  Powoli tradycją staje się to, że na początku stycznia gościmy w naszej starzyńskiej parafii proboszcza Parafii Ostrowo, ks. Andrzeja Buję. Jak co roku obecność ks. Andrzeja wiąże się z pomocą dla zaprzyjaźnionej parafii w dziele powstawania nowej świątyni.