Drukuj
Odsłony: 1226
 1. Dzisiaj około godz. 17.30 powróci pielgrzymka z Kalwarii Wejherowskiej.
   
 2. Kończy się maj – zachęcamy do modlitwy ku czci MB. Nabożeństwa Maryjne  w kościele w Starzynie o godz. 17.45, w Werblini i w Starzyńskim Dworze przed mszami świętymi. Zachęcamy także do modlitwy przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych.
   
 3. We czwartek uroczystość Bożego Ciała – msze święte o godz. 7.00, 8.30 z procesją w Werblini, 10.00 z procesją w Starzynie, i o godz. 18.00. Od poniedziałku do środy w Starzynie próba sypania kwiatów i przejścia procesji dla dzieci i młodzieży o godz. 17.00. Prosimy o udekorowanie w dniu Bożego Ciała naszych ulic i domów, szczególnie na trasie procesji na znak miłości dla Jezusa Eucharystycznego. Tegoroczna trasa procesji Bożego Ciała w Starzynie przebiegać będzie ulicami: Długą (I ołtarz przy kapliczce przy ul. Mechowskiej), II ołtarz u p. Marciniak, III ołtarz na Osiedlu Leśnym, IV ołtarz na ul. Brzozowej. Od piątku rozpoczyna się Oktawa uroczystości Bożego Ciała – msze święte z procesją w Starzynie o godz. 18.00, a w Werblini o godz. 17.00. W niedzielę odpowiednio po sumie o godz. 10.00 w Starzynie i po mszy o 8.30 w Werblini.
   
 4. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne, spowiedź święta w piątek o godz. 16.00 w Werblini, a o godz. 17.30 w Starzynie, ks. Jan odwiedzi chorych z sakramentami świętymi w piątek, a ks. Sebastian w sobotę.
   
 5. W przyszłą niedzielę przed południem promocja książki autorstwa p. Jana Pawła Dettlaffa o historii parafii starzyńskiej i mechowskiej – cena 40 zł.
   
 6. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów -„Głos Michała Archanioła”. W biurze parafialnym otrzymać można bezpłatnie indeksy katechetyczne.
   
 7. Dzisiaj o godz. 16.00 w remizie OSP Starzyno wystąpi kabaret „Purtce” – zapraszamy.
   
 8. Sołtys Sołectwa Starzyno zwołuje zebranie wiejskie w dniu 5 czerwca (wtorek) 2018r. o godz. 18.00 w remizie OSP Starzyno.
   
 9. W dniu 2 czerwca (sobota) 2018r od godz. 15.00 Sołtys, Rada Sołecka oraz Stowarzyszenie „Kępa Starzyńska” zapraszają dzieci wraz z opiekunami          i młodzież szkolną na festyn z okazji „Dnia Dziecka” na placu zabaw przy  ul. Długiej i Mechowskiej. W programie: konkursy, dmuchańce, kiełbaska z grilla i słodycze. Serdecznie zapraszamy.
   
 10. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła rodzicom młodzieży bierzmowanej, a o sprzątanie w piątek po porannej mszy świętej prosimy rodziny p. Chamerek i Białk.
   
 11. Z naszej rodziny parafialnej pożegnaliśmy śp. Jana Jeka, lat 59, z Werblini.