Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego - 20.05.2018r.
  1. Obchodzimy w Kościele uroczystość Zesłania Ducha Świętego – od jutra rozpoczyna się Oktawa. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – uroczystość Maryi Matki Kościoła.

2. We wtorek o godz. 18.00 uroczystość bierzmowania, której przewodniczył będzie ks. Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź. Msza święta wieczorna w tym dniu o godz. 17.00. W poniedziałek od godz. 17.00 do 18.00 spowiedź święta dla młodzieży bierzmowanej i ich bliskich.

3. Trwa miesiąc maj – zachęcamy do modlitwy ku czci MB. Nabożeństwa Maryjne  w kościele w Starzynie o godz. 17.45, w Werblini i w Starzyńskim Dworze przed mszami świętymi. Zachęcamy także do modlitwy przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych.

4. W sobotę po mszy świętej o godz. 7.00 wyruszy z naszej parafii piesza pielgrzymka na uroczystości Trójcy Przenajświętszej na Kalwarię Wejherowską. Po przyjściu możliwość powrotu autokarem z placu przy klasztorze o godz. 14.00 – koszt 10 zł. W niedzielę autokar zabierze osoby chętne o godz. 7.50 z Werblini i o godz. 8.00 sprzed kościoła w Starzynie.  Po mszy świętej o godz. 10.00 na Kalwarii pielgrzymka powróci do Starzyna.

5. W sobotę o godz. 14.00 msza święta jubileuszowa ks. Rafała Starkowicza – prosimy o obecność asysty procesyjnej, liturgicznej i pocztów sztandarowych ŻR.

6. We czwartek po mszy świętej wieczornej spotkanie dla młodzieży klas siódmych.
  7. W najbliższym czasie:
    • 31 maja uroczystość Bożego Ciała – o godz. 8.30 msza z procesją w Werblini, a w Starzynie o godz. 10.00 – ul. Długą (I stacja przy kapliczce przy ul. Mechowskiej), II u p. Marciniak, III na Osiedlu Leśnym i IV na ul. Brzozowej.
    • 1 i 2 czerwca tradycyjna pielgrzymka do Sanktuarium Św. Doroty w Montowach – szczegóły na plakacie w gablocie.
    • 3 czerwca (niedziela) przed południem promocja książki Jana Pawła Dettlaffa poświęcona parafii starzyńskiej i mechowskiej.

8. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów -„Głos Michała Archanioła”.

9. W sobotę 14 lipca będzie miał miejsce w Werblini festyn charytatywny dla Patryka – osoby które chciały by pomóc w jego organizacji przez upieczenie chlebów, ciast, ofiarowanie fantów czy napojów proszone są o zgłaszanie się w biurze parafialnym.

10. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 w remizie OSP Starzyno wystąpi kabaret „Purtce” – zapraszamy.

11. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła rodzicom dzieci pierwszokomunijnych, a o sprzątanie we wtorek po mszy porannej prosimy rodziny młodzieży bierzmowanej.
  • czwartek, 15 sierpień 2019
    Dyspensa na piątek – 16 sierpnia 2019

Arcybiskup Metropolita Gdański mając na uwadze dobro duchowe wiernych na podstawie kanonu 87 par. 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielił wszystkim osobom przebywającym w granicach Archidiecezji Gdańskiej 16 sierpnia br. dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

• środa, 19 czerwiec 2019
    Dyspensa na piątek – 21 czerwca 2019

Arcybiskup Metropolita Gdański mając na uwadze dobro duchowe wiernych na podstawie kanonu 87 par. 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielił wszystkim osobom przebywającym w granicach Archidiecezji Gdańskiej 21 czerwca br. dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

• piątek, 22 luty 2019
    Zmarł ks. prał. Franciszek Cybula, kapelan z Belwederu

Ks. Franciszek Cybula odszedł do domu Ojca w wieku 79 lat, w 52. roku kapłaństwa. Kapłan był m.in. kapelanem Lecha Wałęsy, prezydenta RP.