Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Miłosierdzia Bożego - 08.04.2018r.
  1. Dzisiaj w Kościele uroczystość Miłosierdzia Bożego.

2. Dzisiaj spotkania różańcowe w Kłaninie (13.30), w Starzynie i w Werblini.

3. Spotkanie dla dzieci przed pierwszą komunią świętą w sobotę o godz. 9.00 (grupa I) i 10.00 (grupa II) oraz w niedzielę o godz. 12.00 dla obydwóch grup. Spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania w niedzielę po mszy o godz. 10.00.

4. Za tydzień w niedzielę 15 kwietnia o godz. 16.00 rozpocznie się w parafii w Tyłowie kurs przedmałżeński dla narzeczonych.

5. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów -„Głos Michała Archanioła”.

• I-sza: Anna Elżbieta Radtke z par. Starzyno i Damian Selke z par. Strzelno.
    • II-ga: Dawid Andrzej Zielke z par. Starzyno i Agnieszka Natalia Jung z par. Krokowa.
    • III-cia: Marcin Jan Kwidziński z par. Krokowa i Kamila Elżbieta Krefta  z par. Starzyno.

7. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom z ul. Kościelnej, Krótkiej i Nowej ze Starzyna, a na sobotę rano o sprzątanie kościoła prosimy mieszkańców z ul. Lipowej ze Starzyna. W ciągu tygodnia wchodzimy do kościoła bocznym wejściem.

8. Z naszej rodziny parafialnej pożegnaliśmy śp. Hildegardę Muza, lat 78, z ul. Nowej ze Starzyna i Erykę Styn, lat 77, z Werblini –  pogrzeb odbędzie się jutro o godz. 10.00.
  • czwartek, 15 sierpień 2019
    Dyspensa na piątek – 16 sierpnia 2019

Arcybiskup Metropolita Gdański mając na uwadze dobro duchowe wiernych na podstawie kanonu 87 par. 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielił wszystkim osobom przebywającym w granicach Archidiecezji Gdańskiej 16 sierpnia br. dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

• środa, 19 czerwiec 2019
    Dyspensa na piątek – 21 czerwca 2019

Arcybiskup Metropolita Gdański mając na uwadze dobro duchowe wiernych na podstawie kanonu 87 par. 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielił wszystkim osobom przebywającym w granicach Archidiecezji Gdańskiej 21 czerwca br. dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

• piątek, 22 luty 2019
    Zmarł ks. prał. Franciszek Cybula, kapelan z Belwederu

Ks. Franciszek Cybula odszedł do domu Ojca w wieku 79 lat, w 52. roku kapłaństwa. Kapłan był m.in. kapelanem Lecha Wałęsy, prezydenta RP.