Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata - 26.11.2017r.
  1. Kończymy dzisiaj rok kościelny uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata za tydzień rozpoczynamy czas Adwentu.

2. Dzisiaj o godz. 11.00 suma odpustowa ku czci św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Krokowej.

3. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca, ks. Jan rano odwiedzi chorych z sakramentami świętymi, spowiedź święta w Werblini od godz. 16.00, a w Starzynie od godz. 17.00, a w sobotę rano ks. Sebastian również odwiedzi chorych z sakramentami świętymi.

4. W przyszłą niedzielę po mszy świętej o godz. 10.00 spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania, a po mszy świętej o godz. 12.00 spotkanie dla dzieci przed pierwszą komunią świętą.

5. W przyszłą niedzielę tradycyjne mikołajki, organizowane we współpracy z Zespołem Szkół w Starzynie, organizacjami społecznymi i samorządowymi i dobroczyńcami – jak co roku prosimy o przynoszenie na plebanię słodyczy dla naszych najmłodszych do dnia 1 grudnia.

6. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów -„Głos Michała Archanioła”. Przy głównym wyjściu nabyć też można pismo „Galilea”, poświęcone Ziemi Świętej w cenie 7,50zł.

7. Dziękujemy za  pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła kandydatów do sakramentu bierzmowania, a w tym tygodniu o sprzątanie kościoła prosimy również kandydatów do sakramentu bierzmowania – zgłoszenia w biurze parafialnym. Bóg zapłać 160 rodzinom za ofiary na rzecz dalszych prac renowacyjnych i konserwatorskich.

8. Z naszej rodziny parafialnej pożegnaliśmy śp. Gertrudę Skwiercz, lat 97 z Radoszewa i śp. Janusza Masadyni, lat 70 z Werblini. Dobry Jezu a nasz Panie.

• czwartek, 15 sierpień 2019
    Dyspensa na piątek – 16 sierpnia 2019

Arcybiskup Metropolita Gdański mając na uwadze dobro duchowe wiernych na podstawie kanonu 87 par. 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielił wszystkim osobom przebywającym w granicach Archidiecezji Gdańskiej 16 sierpnia br. dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

• środa, 19 czerwiec 2019
    Dyspensa na piątek – 21 czerwca 2019

Arcybiskup Metropolita Gdański mając na uwadze dobro duchowe wiernych na podstawie kanonu 87 par. 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielił wszystkim osobom przebywającym w granicach Archidiecezji Gdańskiej 21 czerwca br. dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

• piątek, 22 luty 2019
    Zmarł ks. prał. Franciszek Cybula, kapelan z Belwederu

Ks. Franciszek Cybula odszedł do domu Ojca w wieku 79 lat, w 52. roku kapłaństwa. Kapłan był m.in. kapelanem Lecha Wałęsy, prezydenta RP.