Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na Niedzielę - 29.01.2017r.
  1. We czwartek uroczystość Ofiarowania Pańskiego – MB Gromnicznej kończymy okres Bożego Narodzenia – msze święte o godz. 10.00, 17.00 i 18.00. W czasie każdej mszy świętej święcimy gromnice, a w czasie mszy wieczornej świece dzieci pierwszokomunijnych.

2. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne – Godzina Święta we czwartek od godz. 17.30 – 18.00 – odwiedziny chorych z sakramentami świętymi w Werblini, Starzyńskim Dworze, Radoszewie i Parszkowie i piątek – odwiedziny chorych z sakramentami świętymi w Starzynie, Kłanienie, Połchówku i Sulicicach, o godz. 15.30 spowiedź święta w Werblini, o godz. 17.00 spowiedź w Starzynie.

3. W piątek dzień św. Błażeja – po mszach świętych błogosławieństwo świec od chorób gardła. W niedzielę po mszy świętej o godz. 7.00 i 8.30 poświęcenie chleba i wody ku czci św. Agaty.

4. W przyszłą niedzielę w czasie mszy świętej o godz. o 12.00 jasełka przedstawią dzieci z przedszkola „Pod Aniołami”. W niedzielę 19 lutego o godz. 10.00 i 12.00 wystąpi Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Władysławowa.

5. W przyszłą niedzielę na mszę świętą o godz. 12.00 zapraszamy osoby odmawiające brewiarz – spotkania różańcowe w Połchówku i w Starzyńskim Dworze.

6. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów otrzymać można biuletyn parafialny „Głos Michała Archanioła”. W biurze parafialnym można bezpłatnie otrzymać brewiarze i indeksy katechetyczne.

7. Plan kolęd na najbliższy czas jest następujący:
    • Poniedziałek – Starzyno ul. Nowy Świat strona parzysta nr od 2 do 34 (od godz. 13.30), nr 36 do 44 (od godz. 19.00),
    • Wtorek – Starzyno ul. Starzyno ul. Nowy Świat strona nieparzysta (od godz. 13.00),
    • Środa – Starzyno ul. Osiedle Leśne (od godz. 13.00), ul. Spółdzielców (od godz. 19.00),
    • Czwartek – Starzyno ul. Mechowska i Dominikańska (od godz. 13.00), ul. Trzy Gracki (od godz. 19.00),
    • Piątek – Starzyno ul. Długa strona nieparzysta od kapliczki do leśniczówki (od godz. 11.00),
    • Sobota – Starzyno ul. Długa strona parzysta od nr 32 do 58 (od godz. 8.00), nr 60 do 72  (od godz. 13.00), ul. Pucka (od godz. 10.00), ul. Ogrodowa (od godz. 11.00), ul. Słoneczna (od godz. 14.00).
    • Ofiary z kolędy przeznaczamy jak co roku na polisę ubezpieczenia budynków parafialnych i cmentarza, zobowiązania wobec Kurii Biskupiej i Seminarium Duchownego oraz dar dla Domu Samotnej Matki w Gdańsku Matemblewie.

• II-ga: Marcin Józef Styn i Marta Maria Zmarzła-Styn z par. Starzyno.

9. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła państwu Drawc i Szewczyk, a we czwartek o sprzątanie kościoła i zdjęcie dekoracji świątecznej w kościele po mszy wieczornej prosimy mieszkańców z ul. Nowy Świat ze Starzyna.

10. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Annę Sluzewską, lat 94, ze Starzyńskiego Dworu i śp. Leona Ferra, lat 92, ze Starzyńskiego Dworu, jego pogrzeb we wtorek o godz. 10.00.