Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na Niedzielę - 22.01.2017r.
 1. Gościmy dzisiaj na mszach świętych o godz. 10.00 i 12.00 chór „Morzanie” z Kosakowa z koncertem kolęd.
   
 2. W przyszłą niedzielę po mszy świętej o godz. 10.00 spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania, a po mszy o 12.00 dla dzieci przed pierwszą komunią świętą.
   
 3. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów otrzymać można biuletyn parafialny „Głos Michała Archanioła”.
   
 4. Plan kolęd na najbliższy czas jest następujący:
  • Poniedziałek – Starzyno ul. Długa od apteki do pelbani (od godz. 13.00),
  • Wtorek – Starzyno ul. Żarnowiecka strona parzysta (od godz. 13.00),
  • Środa – Starzyno ul. Kościelna (od godz. 13.00), ul. Krótka (od godz. 19.00),
  • Czwartek – Starzyno ul. Długa od plebani do kapliczki przy ul. Mechowskiej (od godz. 13.00),
  • Piątek – Starzyno ul. Lipowa strona parzysta (od godz. 13.00), strona nieparzysta (godz. 19.00),
  • Sobota – Starzyno ul. Nowa (od godz. 9.00),
    
 5. Zapowiedzi przedślubne:
  • I-sza: Marcin Józef Styn i Marta Maria Zmarzła-Styn z par. Starzyno.
    
 6. Koło Gospodyń Wiejskich w Starzynie wraz z parafią Starzyno ogłasza zbiórkę książek używanych jak i nowych aby powiększyć i uatrakcyjnić zbiory naszej starzyńskiej biblioteki. Zachęcamy do oddawania przeczytanych, niepotrzebnych książek, zwłaszcza lektur oraz powieści. Książki można przynosić do końca miesiąca na plebanię. Dziękujemy za włączenie się do szczytnej akcji.
   
 7. Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Turystyki w gm. Puck wraz z KGW Starzyno zapraszają wszystkie dzieci na przedstawienie teatralne pt.: „Żółta ciżemka”, które odbędzie się 24 stycznia (wtorek) o godz. 17.00 w remizie OSP w Starzynie. Wstęp wolny.
   
 8. Koło Gospodyń Wiejskich w Starzynie wraz z Parafią Starzyno oraz  OSP serdecznie zapraszają na dziecięcy bal przebierańców – dzieci do klasy 4 włącznie, który odbędzie się 27 stycznia od godz. 16.00 do 19.00 w remizie OSP w Starzynie. Rodziców którzy zechcieliby przynieść napoje, owoce, słodycze prosimy o kontakt z Joanną Liss, tel 510 253 607.
   
 9. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła państwu Nędza i Rutha, a o sprzątanie kościoła prosimy państwa Drawc i Szewczyk przed uroczystością ślubną.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…