Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę Zwykłą - 15.01.2017 r.
 1. W przyszłą niedzielę w czasie mszy o godz. 10.00 i 12.00 wystąpi chór „Morzanie”.
   
 2. Do nabycia jest nowy numer Gościa Niedzielnego. U ministrantów otrzymać można biuletyn parafialny „Głos Michała Archanioła”.
   
 3. W biurze parafialnym można odbierać świece komunijne w cenie 25 zł.
   
 4. Plan kolęd na najbliższy czas jest następujący:
  • Poniedziałek, 16 stycznia: Starzyński Dwór ul. Jana Karwasza (od godz. 11.00), Osiedle Słoneczne (od godz. 19.00),
  • Wtorek, 17 stycznia: Starzyński Dwór ul. Graniczna (od godz. 12.00), Brzozowa (od godz. 15.00),
  • Środa, 18 stycznia: Starzyno ul. Żarnowiecka strona nieparzysta (od godz. 13.00),
  • Czwartek, 19 stycznia: Starzyński Dwór ul. Długa od p. Elwardt do p. Rompa i Priebe (od godz. 13.00), rodziny p. Maszota (od godz. 19.00),
  • Piątek, 20 stycznia: Starzyński Dwór ul. Długa od p. Jankowskich do p. Selke  (od godz. 13.00),
  • Sobota, 21 stycznia: Starzyno – Cegielnia i Głuszewo (od godz. 8.00),
  • Niedziela, 22 stycznia: Starzyno ul. Spokojna (od godz. 16.00).
    
 5. Koło Gospodyń Wiejskich w Starzynie wraz z parafią Starzyno ogłasza zbiórkę książek używanych jak i nowych, aby powiększyć  i uatrakcyjnić zbiory naszej starzyńskiej biblioteki. Zachęcamy do oddawania przeczytanych, niepotrzebnych książek, zwłaszcza lektur oraz powieści. Książki można przynosić do końca miesiąca na plebanię. Dziękujemy za włączenie się do szczytnej akcji.
   
 6. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła państwu Ellwardt i Zawal, a o sprzątanie kościoła prosimy państwa Nędza i Rutha przed uroczystością ślubną.
   
 7. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Felicytas Dettlaff lat 91 z Werblini.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…