Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na Niedzielę - 08.01.2017r. - CHRZEST PAŃSKI
 1. Dzisiaj w Kościele Niedziela Chrztu Pańskiego – naszą modlitwą otoczmy rodziców, chrzestnych i kapłanów, którzy nam tego sakramentu udzielali.  
   
 2. Dzisiaj Słowo Boże głosi ks. Andrzej Buja – kolekta na pomoc w budowie kościoła w Ostrowie.
   
 3. W przyszłą niedzielę zapraszamy w czasie mszy o godz. 12.00 na przedstawienie Jasełek w wykonaniu dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej z Werblini.
   
 4. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów otrzymać można biuletyn parafialny „Głos Michała Archanioła”. Osoby, które chciałyby odmawiać brewiarz mogą go bezpłatnie otrzymać w biurze parafialnym. Dzieci prosimy o oddawanie dzisiaj prac rysunkowych – rozstrzygnięcie w przyszłą niedzielę na mszach świętych o godz. 8.30 i 12.00.
   
 5. Plan kolęd na najbliższy czas jest następujący:
  • Poniedziałek – Sulicice Południe od państwa Kreft do państwa Szewczyk i Kobierzyńskich (od godz. 13.00 – prosimy o pojazd),
  • Wtorek – Kłanino 20 (od godz. 13.00), Kłanino 18 (od godz. 19.00),
  • Środa – Kłanino 19 (od godz. 13.00), państwo Wiśniewscy i Przybylscy i dom nr 16 (od godz. 19.00),
  • Czwartek – Kłanino – domy po prawej stronie w kierunku na Krokowę (od godz. 13.00), p. Roeske, Rompa, Bartkowscy i Sieg (od godz. 19.00),
  • Piątek – Kłanino domy po lewej stronie w kierunku na Krokową od państwa Tarnowskich do państwa Lieske (od godz. 13.00), państwo Drafz, Kwidzińscy i Littwin  (od godz. 19.00),
  • Sobota – Kłanino – domy po lewej stronie w kierunku na Krokową od państwa Pipka do państwa Miotk (od godz. 8.00), od państwa Dettlaff do państwa Kohs i Plocke (od godz. 14.00).
  • Niedziela – Starzyno - Ośrodek Zdrowia  (od godz. 15.00),
    
 6. Zapowiedzi przedślubne:
  • III-cia: Łukasz Paweł Drafz z par. Tyłowo i Natalia Magdalena Szewczyk z par. Starzyno.
    
 7. Koło Gospodyń Wiejskich w Starzynie wraz z OSP Starzyno mają zaszczyt zaprosić na coroczny bal karnawałowy, który odbędzie się 21 stycznia o godz. 20.00 w remizie OSP. Koszt 70 złotych od osoby. Zapisy i szczegółowe informacje u pani Joanny Liss pod nr telef. 510-253-607 - do dnia 15 stycznia 2017r.
   
 8. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła państwu Marszewskim i Witza, a o sprzątanie kościoła prosimy państwa Ellwardt i Zawal przed uroczystością ślubną.
   
 9. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Irenę Jaffke, lat 79, z Kłanina.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…