Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na Niedzielę - 08.01.2017r. - CHRZEST PAŃSKI
  1. Dzisiaj w Kościele Niedziela Chrztu Pańskiego – naszą modlitwą otoczmy rodziców, chrzestnych i kapłanów, którzy nam tego sakramentu udzielali.

2. Dzisiaj Słowo Boże głosi ks. Andrzej Buja – kolekta na pomoc w budowie kościoła w Ostrowie.

3. W przyszłą niedzielę zapraszamy w czasie mszy o godz. 12.00 na przedstawienie Jasełek w wykonaniu dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej z Werblini.

4. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów otrzymać można biuletyn parafialny „Głos Michała Archanioła”. Osoby, które chciałyby odmawiać brewiarz mogą go bezpłatnie otrzymać w biurze parafialnym. Dzieci prosimy o oddawanie dzisiaj prac rysunkowych – rozstrzygnięcie w przyszłą niedzielę na mszach świętych o godz. 8.30 i 12.00.

5. Plan kolęd na najbliższy czas jest następujący:
    • Poniedziałek – Sulicice Południe od państwa Kreft do państwa Szewczyk i Kobierzyńskich (od godz. 13.00 – prosimy o pojazd),
    • Wtorek – Kłanino 20 (od godz. 13.00), Kłanino 18 (od godz. 19.00),
    • Środa – Kłanino 19 (od godz. 13.00), państwo Wiśniewscy i Przybylscy i dom nr 16 (od godz. 19.00),
    • Czwartek – Kłanino – domy po prawej stronie w kierunku na Krokowę (od godz. 13.00), p. Roeske, Rompa, Bartkowscy i Sieg (od godz. 19.00),
    • Piątek – Kłanino domy po lewej stronie w kierunku na Krokową od państwa Tarnowskich do państwa Lieske (od godz. 13.00), państwo Drafz, Kwidzińscy i Littwin  (od godz. 19.00),
    • Sobota – Kłanino – domy po lewej stronie w kierunku na Krokową od państwa Pipka do państwa Miotk (od godz. 8.00), od państwa Dettlaff do państwa Kohs i Plocke (od godz. 14.00).
    • Niedziela – Starzyno - Ośrodek Zdrowia  (od godz. 15.00),

• III-cia: Łukasz Paweł Drafz z par. Tyłowo i Natalia Magdalena Szewczyk z par. Starzyno.

7. Koło Gospodyń Wiejskich w Starzynie wraz z OSP Starzyno mają zaszczyt zaprosić na coroczny bal karnawałowy, który odbędzie się 21 stycznia o godz. 20.00 w remizie OSP. Koszt 70 złotych od osoby. Zapisy i szczegółowe informacje u pani Joanny Liss pod nr telef. 510-253-607 - do dnia 15 stycznia 2017r.

8. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła państwu Marszewskim i Witza, a o sprzątanie kościoła prosimy państwa Ellwardt i Zawal przed uroczystością ślubną.

9. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Irenę Jaffke, lat 79, z Kłanina.