Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na Niedzielę - 01.01.2017r. - MB RODZICIELKA / NAJŚWIĘTSZA RODZINA
  1. W ubiegłym roku w naszej parafii starzyńskiej chrzest przyjęło 63 dzieci, do pierwszej komunii przystąpiło 43 dzieci, bierzmowanie otrzymało 90 osób, sakrament małżeństwa zawarły 21 par, uczęszczaliśmy do około 65 chorych, pożegnaliśmy 28 osób.

2. Od dzisiaj 1-go stycznia zmiana układu mszy świętych niedzielnych – msza święta o godz. 8.30 w Werblini, a msze codzienne w Werblini o godz. 17.00.

3. W przyszłą niedzielę Słowo Boże głosił będzie ks. Andrzej Buja – kolekta na pomoc w budowie kościoła w Ostrowie.

4. W tym tygodniu dni eucharystyczne – we czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30 w intencji powołań kapłańskich i zakonnych, spowiedź święta w piątek przed mszami świętymi.

5. W piątek uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli – msze święte z poświęceniem kredy w układzie niedzielnym. W tę uroczystość zapraszamy całą Wspólnotę Żywego Różańca na mszę św. i podzielenie się opłatkiem na godz. 10.00 w kościele w Starzynie. W piątek o godz. 16.00 w remizie OSP Starzyno występ kabaretu „Purtce”, na które serdecznie zapraszamy.

6. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów otrzymać można biuletyn parafialny „Głos Michała Archanioła”. Osoby, które chciałyby odmawiać brewiarz mogą go bezpłatnie otrzymać w biurze parafialnym.

7. Dzisiaj na godz. 12.00 zapraszamy osoby odmawiające brewiarz.

8. Plan kolęd na najbliższy czas jest następujący:
    • Poniedziałek – Radoszewo Wybudowanie (od godz. 13.00 – prosimy o pojazd),
    • Wtorek – Sulicice – domy we wiosce (od godz. 13.00), Majątek (od godz. 19.00),
    • Środa – Sulicice – Północ od państwa Pulczyńskich do państwa Kaczykowskich (od godz. 13.00),
    • Czwartek – Sulicice – Północ od państwa Pawlik do państwa Rybandt (od godz. 13.00),
    • Piątek – Sulicice Blok (od godz. 14.00),
    • Sobota – Sulicice Południe od państwa Tarnowskich do państwa Gnech (od godz. 9.00), Kłanino Blok 24 (od godz. 15.00).

• II-ga: Łukasz Paweł Drafz z par. Tyłowo i Natalia Magdalena Szewczyk z par. Starzyno.

10. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za  sprzątanie kościoła państwu Fleming, Kulka i Lieske ze Starzyna, na sobotę po mszy porannej prosimy o sprzątanie kościoła młodzież bierzmowaną. Serdecznie Bóg zapłać 157 rodzinom za ofiary złożone w ubiegłym roku na rzecz nagłośnienia zewnętrznego naszej parafii. Bóg zapłać mieszkańcom Starzyńskiego Dworu wraz z panem Sołtysem Waldemarem Bradtke za ufundowanie nowej szafy dla ornatów i paramentów liturgicznych. Bóg zapłać dobroczyńcom i OSP z Werblini za ufundowanie nowego, trójstopniowego gongu.

11.  W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Stefana Dettlaff, lat 83 ze Starzyna i śp. Gracjana Zielke, lat 74, z Werblini.