Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na Niedzielę - 26.12.2016r. - II ŚWIĘTO / ŚWIĘTY SZCZEPAN
 1. O przyszłej niedzieli 1-go stycznia zmiana układu mszy świętych niedzielnych – msza święta o godz. 8.30 w Werblini, a msze codzienne w Werblini o godz. 17.00.
   
 2. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów otrzymać można biuletyn parafialny „Głos Michała Archanioła” - w środku specjalny dodatek dla dzieci. Osoby, które chciałyby odmawiać brewiarz mogą go bezpłatnie otrzymać w biurze parafialnym.
   
 3. W przyszłą niedzielę na godz. 12.00 zapraszamy osoby odmawiające brewiarz.
   
 4. Msze święte na zakończenie roku 31 grudnia o godz. 7.00, 8.30 Werblinia i o 18.00.
   
 5. Plan kolęd na najbliższy czas jest następujący:
  • Wtorek – Parszkowo (od godz. 11.00),
  • Środa – Połchówko – prawa strona w kierunku na Świecino (od godz. 13.00), Pałac (od godz. 19.00),
  • Czwartek – Połchówko – lewa strona w kierunku na Świecino (od godz. 13.00), Blok (od godz. 19.00),
  • Piątek – Radoszewo – Topolowa 39 i Kłanińska 6 (od godz. 13.00), Topolowa 1 (od godz. 19.00),
  • Sobota – Topolowa 9 (od godz. 11.00).
    
 6. Zapowiedzi przedślubne:
  • I-sza: Łukasz Paweł Drafz z par. Tyłowo i Natalia Magdalena Szewczyk z par. Starzyno.
  • III-cia: Mateusz Bartłomiej Hintzke z par. Starzyno i Natalia Danuta Czwatschka  z par. św. Faustyny Kowalskiej z Pucka.
    
 7. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za  ustawienie szopki betlejemskiej, dekorację choinek i sprzątanie kościoła parzystej część ulicy Nowy Świat ze Starzyna, a na piątek po mszy wieczornej prosimy o sprzątanie kościoła państwo Fleming, Kulka i Lieske ze Starzyna.
   
 8. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Jerzego Bradtke, lat 59, ze Starzyńskiego Dworu.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…