Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na Niedzielę - 11.12.2016r. - III Niedziela Adwentowa
  1. Trwa święty czas Adwentu. Msze święte roratnie o godz. 16.30 w Werblini i o godz. 18.00 w Starzynie – dzieci prosimy o przychodzenie z lampionami. W biurze parafialnym nabyć można świece Caritas oraz poświęcone opłatki na stół wigilijny. W sobotę od godz. 9.00 do godz. 10.00 spowiedź święta z udziałem spowiedników z sąsiednich parafii.

2. Dzisiaj spotkania różańcowe w Kłaninie, Starzynie i w Werblini.

3. Dziękujemy wszystkim, zaangażowanym w przygotowanie spotkania ze św. Mikołajem dla naszych najmłodszych, a szczególnie sołectwu Starzyno z panem Sołtysem, OSP i KGW ze Starzyna, Zespołowi Szkół w Starzynie, Grażynie i Henrykowi Kunc, Mateuszowi i Dagmarze Deling, Damianowi i Barbarze Klebba, Mariuszowi i Agnieszce Klebba, Sylwii i Piotrowi Plasun, Gabrieli i Maciejowi Albertin, Andżelice i Pawłowi Dzierzęckim oraz wszystkim dobroczyńcom. Dziękujemy dzieciom i młodzieży z panią Mariolą Junk-Zielke za przygotowanie paczek.

4. Dnia 16 grudnia (piątek) 2016 roku w Zespole Szkół w Starzynie odbędzie się coroczne spotkanie opłatkowe dla seniorów Starzyna. Początek godz. 16.00 serdecznie  zapraszamy wszystkich, którzy ukończyli 60 lat. W programie poczęstunek, dzielenie się opłatkiem, wspólne śpiewanie kolęd. Organizatorami są Zespół Szkół w Starzynie oraz Sołtys Starzyna.

5. Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w gminie Puck wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich w Starzynie mają zaszczyt zaprosić na spotkanie Rodzin Muzykujących, które odbędzie się dzisiaj o godz. 15.00 w remizie OSP  Starzyno. W programie występ 9 rodzin muzykujących. Serdecznie zapraszamy.

6. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów otrzymać można biuletyn parafialny „Głos Michała Archanioła”. Osoby, które chciałyby odmawiać brewiarz mogą go bezpłatnie otrzymać w biurze parafialnym.

• I-sza: Mateusz Bartłomiej Hintzke z par. Starzyno i Natalia Danuta Czwatschka  z par. św. Faustyny Kowalskiej z Pucka.
    • II-ga: Damian Mieczysław Okrój i Ewelina Halina Miler z par. Starzyno.

8. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła państwu Albertin, Chmiel i pani Szamplińskiej z Kłanina, a na sobotę o sprzątanie kościoła prosimy państwa Martynę i Macieja Rekowskich. W przyszłą niedzielę – trzecią miesiąca ofiary na rzecz dalszych prac inwestycyjnych i remontowych – serdeczne Bóg zapłać.

9. Dzisiaj po mszy świętej o godz. 12.00 spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.

10. Dziękujemy za ofiary na rzecz pomocy Kościołowi na Wschodzie w kwocie 292,80 złotych.