Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na Niedzielę - 11.12.2016r. - III Niedziela Adwentowa
 1. Trwa święty czas Adwentu. Msze święte roratnie o godz. 16.30 w Werblini i o godz. 18.00 w Starzynie – dzieci prosimy o przychodzenie z lampionami. W biurze parafialnym nabyć można świece Caritas oraz poświęcone opłatki na stół wigilijny. W sobotę od godz. 9.00 do godz. 10.00 spowiedź święta z udziałem spowiedników z sąsiednich parafii.
   
 2. Dzisiaj spotkania różańcowe w Kłaninie, Starzynie i w Werblini.
   
 3. Dziękujemy wszystkim, zaangażowanym w przygotowanie spotkania ze św. Mikołajem dla naszych najmłodszych, a szczególnie sołectwu Starzyno z panem Sołtysem, OSP i KGW ze Starzyna, Zespołowi Szkół w Starzynie, Grażynie i Henrykowi Kunc, Mateuszowi i Dagmarze Deling, Damianowi i Barbarze Klebba, Mariuszowi i Agnieszce Klebba, Sylwii i Piotrowi Plasun, Gabrieli i Maciejowi Albertin, Andżelice i Pawłowi Dzierzęckim oraz wszystkim dobroczyńcom. Dziękujemy dzieciom i młodzieży z panią Mariolą Junk-Zielke za przygotowanie paczek.
   
 4. Dnia 16 grudnia (piątek) 2016 roku w Zespole Szkół w Starzynie odbędzie się coroczne spotkanie opłatkowe dla seniorów Starzyna. Początek godz. 16.00 serdecznie  zapraszamy wszystkich, którzy ukończyli 60 lat. W programie poczęstunek, dzielenie się opłatkiem, wspólne śpiewanie kolęd. Organizatorami są Zespół Szkół w Starzynie oraz Sołtys Starzyna.
   
 5. Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w gminie Puck wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich w Starzynie mają zaszczyt zaprosić na spotkanie Rodzin Muzykujących, które odbędzie się dzisiaj o godz. 15.00 w remizie OSP  Starzyno. W programie występ 9 rodzin muzykujących. Serdecznie zapraszamy.
   
 6. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów otrzymać można biuletyn parafialny „Głos Michała Archanioła”. Osoby, które chciałyby odmawiać brewiarz mogą go bezpłatnie otrzymać w biurze parafialnym.
   
 7. Zapowiedzi przedślubne:
  • I-sza: Mateusz Bartłomiej Hintzke z par. Starzyno i Natalia Danuta Czwatschka  z par. św. Faustyny Kowalskiej z Pucka.
  • II-ga: Damian Mieczysław Okrój i Ewelina Halina Miler z par. Starzyno.
    
 8. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła państwu Albertin, Chmiel i pani Szamplińskiej z Kłanina, a na sobotę o sprzątanie kościoła prosimy państwa Martynę i Macieja Rekowskich. W przyszłą niedzielę – trzecią miesiąca ofiary na rzecz dalszych prac inwestycyjnych i remontowych – serdeczne Bóg zapłać.
   
 9. Dzisiaj po mszy świętej o godz. 12.00 spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.
   
 10. Dziękujemy za ofiary na rzecz pomocy Kościołowi na Wschodzie w kwocie 292,80 złotych.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…