Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na 04.12.2016r. - II Niedziela Adwentowa
 1. Trwa święty czas Adwentu. Msze święte roratnie o godz. 16.30 w Werblini i o godz. 18.00 w Starzynie – dzieci prosimy o przychodzenie z lampionami. W biurze parafialnym nabyć można świece Caritas – małe w cenie 10 zł i duże w cenie 20 zł. oraz poświęcone opłatki na stół wigilijny.
   
 2. Dzisiaj spotkania różańcowe w Połchówku i w Starzyńskim Dworze, za tydzień w Kłaninie, Starzynie i w Werblini.
   
 3. Dzisiaj tradycyjne mikołajki – festyn mikołajkowy od 14.00, a na godz. 17.00 zapraszamy dzieci które nie ukończyły 8 lat z całej naszej parafii na spotkanie ze św. Mikołajem.
   
 4. We czwartek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – msze święte o godz. 10.00, 16.30 i o 18.00 w czasie tej mszy świętej poświęcimy medaliki dzieci pierwszokomunijnych – odpust obchodzi parafia w Ostrowie.
   
 5. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów otrzymać można biuletyn parafialny „Głos Michała Archanioła”.
   
 6. Zapowiedzi przedślubne:
  • I-sza: Damian Mieczysław Okrój i Ewelina Halina Miler z par. Starzyno
  • III-cia: Krystian Krzysztof Zawal paraf. NMP Królowej Polski Wejherowo i Patrycja Maria Ellwardt z par. Starzyno.
    
 7. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła paniom Renacie Klebba, Łucji Bulczak, Joannie Drzeżdżon i Monice Wegner, a na sobotę o sprzątanie kościoła prosimy państwa Albertin, Chmiel i panią Szamplińską z Kłanina. 
   
 8. Dzisiaj po mszy świętej o godz. 12.00 spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnch a w przyszłą niedzielę po mszy o 12.00 dla,  kandydatów do sakramentu bierzmowania.
   
 9. Bóg zapłać 107 rodzinom za ofiary na rzecz nagłośnienia zewnętrznego. Bóg zpałć tym którzy włączyli się w organizację wyjazdu ministrantów i lektorów do Aquaparku. Bóg zapłać za ofiary na rzecz chrześcijan w Iraku w kwocie 419,78.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…