Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na Niedzielę - 27.11.2016r. - I Niedziela Adwentowa
 1. Rozpoczynamy święty czas Adwentu. Msze święte roratnie o godz. 16.30 w Werblini i o godz. 18.00 w Starzynie – dzieci prosimy o przychodzenie z lampionami. W biurze parafialnym nabyć można świece Caritas – małe w cenie 10 zł i duże w cenie 20 zł. oraz poświęcone opłatki na stół wigilijny.
   
 2. W tym tygodniu dni eucharystyczne – pierwszy czwartek (godzina święta adoracji Najświętszego Sakramentu od 17.30 do 18.00) – odwiedzimy chorych z sakramentami świętymi w Werblini, Starzyńskim Dworze, Radoszewie i Parszkowie, piątek – odwiedzimy chorych w Starzynie, Kłaninie, Połchówku i Sulicicach, spowiedź święta w Werblini od godz. 16.00, a w Starzynie od godz. 17.00.
   
 3. Za tydzień w niedzielę 4 grudnia tradycyjne mikołajki – jak co roku prosimy o przynoszenie na plebanię słodyczy dla naszych najmłodszych do dnia 2 grudnia.
   
 4. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów otrzymać można biuletyn parafialny „Głos Michała Archanioła”.
   
 5. Zapowiedzi przedślubne:
  • II-ga: Krystian Krzysztof Zawal paraf. NMP Królowej Polski Wejherowo i Patrycja Maria Ellwardt z paraf. Starzyno.
    
 6. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych   i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła rodzinom państwa Słupczewskim, Bulczak i Marszałek ze Starzyna, a na sobotę o sprzątanie kościoła prosimy panie Renatę Klebba, Łucję Bulczak, Joannę Drzeżdżon i Monikę Wegner.
   
 7. W tym tygodniu z naszej rodziny parafialnej pożegnaliśmy śp. Danutę Koss, lat 61, ze Sulicic.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…