Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na Niedzielę - 13.11.2016r.
 1. Bóg zapłać wszystkim, którzy w piątek włączyli się w modlitwę w intencji Ojczyzny i wywiesili flagi narodowe. Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie spotkanie Radio Maryja w naszej parafii.
   
 2. Dzisiaj spotkania różańcowe w Kłaninie, w Starzynie i w Werblini.
   
 3. 22 listopada wyjazd ministrantów i lektorów do aquaparku w Redzie – zgłoszenia w biurze parafialnym.
   
 4. W niedzielę 4 grudnia tradycyjne mikołajki, organizowane we współpracy z Zespołem Szkół w Starzynie, organizacjami społecznymi i samorządowymi i dobroczyńcami – jak co roku prosimy o przynoszenie na plebanię słodyczy dla naszych najmłodszych do dnia 2 grudnia.
   
 5. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów otrzymać można biuletyn parafialny „Głos Michała Archanioła” - ofiary z biuletynu na rzecz funduszu ministranckiego. Prosimy o uregulowanie opłaty za miejsca na cmentarzu parafialnym.
   
 6. Zapowiedzi przedślubne:
  • III-cia: Patryk Bartłomiej Rutha i Agata Urszula Nędza z paraf. Starzyno.
    
 7. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła paniom Monice Rathnau, Maryli Marzejon i Danucie Darul, a na sobotę o sprzątanie kościoła prosimy panie Bożenę Mroch, Zofię Marciniak, Katarzynę Drzeżdżon i Monikę Lewicką.
   
 8. Dziękujemy 75 rodzinom za ofiary na rzecz nagłośnienia zewnętrznego w naszej parafii.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…