Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na Niedzielę - 06.11.2016r.
 1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie w uroczystość Wszystkich Świętych – służbie liturgicznej, dzieciom i młodzieży.
   
 2. W najbliższy piątek Narodowe Święto Niepodległości Polski – msze święte o godz. 9.00 (Werblinia), 10.00 i 18.00 – prosimy o wywieszenie flag. O godz. 18.00 mszy świętej przewodniczył będzie ksiądz Antoni Balcerzak – Salezjanin z Radio Maryja. Od godz. 21.30 do godz. 23.45 bezpośrednio transmisja w Radio Maryja z naszej parafii o patriotyzmie wśród młodych ludzi.
   
 3. W sobotę o godz. 17.30 wyjazd ministrantów i lektorów na mecz piłki nożnej z parafią św. Apostołów Piotra i Pawła z Pucka, a 22 listopada wyjazd do aquaparku w Redzie – zgłoszenia w biurze parafialnym.
   
 4. Za miesiąc, w niedzielę 4 grudnia tradycyjne mikołajki, organizowane we współpracy z Zespołem Szkół w Starzynie, organizacjami społecznymi, samorządowymi i dobroczyńcami – jak co roku prosimy o przynoszenie na plebanię słodyczy dla naszych najmłodszych do dnia 2 grudnia.
   
 5. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów otrzymać można biuletyn parafialny „Głos Michała Archanioła” - ofiary z biuletynu na rzecz funduszu ministranckiego. W biurze parafialnym zgłaszać można do końca roku wypominki roczne. Prosimy o uregulowanie opłaty za miejsca na cmentarzu parafialnym.
   
 6. Zapowiedzi przedślubne:
  • II-ga: Patryk Bartłomiej Rutha i Agata Urszula Nędza z parf. Starzyno.
  • III-cia: Patryk Wittstok i Katarzyna Szeiba z par. Starzyno.
    
 7. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła państwu Kubawskim, Skrzypkowskim i Marszewskim, a na sobotę o sprzątanie kościoła prosimy panie Monikę Rathnau, Marylę Marzejon i Danutę Darul.
   
 8. Dziękujemy 73 rodzinom za ofiary na rzecz nagłośnienia zewnętrznego w naszej parafii.
   
 9. W nieprzekraczalnym terminie do 11 listopada kandydaci do sakramentu bierzmowania zgłaszają się z dokumentami osobiście do ks. proboszcza.
   
 10. Dzisiaj po mszy świętej o godz. 15.00 poświęcimy odnowiony staraniem mieszkańców Starzyńskiego Dworu z panem sołtysem Waldemarem Bradtke krzyż z tablicą naprzeciw pomnika.
   
 11. Dzisiaj spotkania różańcowe w Połchówku i w Starzyńskim Dworze, za tydzień w Kłaninie, w Starzynie i w Werblini.
   
 12. W przyszłą niedzielę po mszy świętej o godz. 12.00 spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych, a po mszy świętej o godz. 8.30 dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.
   
 13. W tym tygodniu z naszej rodziny parafialnej pożegnaliśmy śp. Elżbietę Muttke, lat 87, z ulicy Lipowej z Starzyna.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…