Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na Niedzielę - 30.10.2016r.
  1. We wtorek uroczystość Wszystkich Świętych – msze święte w układzie niedzielnym,  a o godz. 12.00 procesja i msza święta na parafialnym cmentarzu w intencji wszystkich zmarłych z parafii starzyńskiej. 1-go listopada przed główną bramą cmentarza wolontariusze Puckiego Hospicjum rozprowadzać będą za dobrowolną ofiarę znicze w ramach akcji „Światełko Nadziei”. Chciejmy przygotować się do tej uroczystości przez spowiedź i komunię świętą.

2. We środę Dzień Zaduszny msze święte o godz. 10.00, 16.30, 18.00, a msza święta o godz. 19.00 ofiarowana jest za zmarłych w ostatnim roku. Prosimy o przyniesienie na tę mszę świętą zniczy przez rodziny, które w ostatnim roku pożegnały swoich zmarłych  i ustawienie ich przy paschale. Do 8 listopada włącznie trwa oktawa uroczystości Wszystkich Świętych, w czasie której przez nawiedzenie cmentarza, przyjęcie komunii świętej i modlitwy w intencji zmarłych możemy uzyskiwać odpust zupełny. Zachęcamy w tych dniach  do modlitwy w intencji naszych bliskich zmarłych, szczególnie z parafii starzyńskiej  i za dusze cierpiące w czyśćcu.

3. W tym tygodniu dni eucharystyczne – pierwszy czwartek (godzina święta adoracji Najświętszego Sakramentu od 17.00 do 18.00) – odwiedzimy chorych z sakramentami świętymi w Werblini, Starzyńskim Dworze, Radoszewie i Parszkowie, piątek – odwiedzimy chorych w Starzynie, Kłaninie, Połchówku i Sulicicach, spowiedź święta w Werblini od godz. 16.00, a w Starzynie od godz. 17.00.

4. Jutro w Starzynie o godz. 17.30 Różaniec Misyjny w różnych językach.

5. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów otrzymać można biuletyn parafialny „Głos Michała Archanioła” - ofiary z biuletynu na rzecz funduszu ministranckiego – w aktualnym numerze lista osób, które pożegnaliśmy od ubiegłorocznej uroczystości Wszystkich Świętych. W biurze parafialnym zgłaszać można do końca roku wypominki roczne.

• I-sza: Patryk Bartłomiej Rutha i Agata Urszula Nędza z parf. Starzyno.
    • II-ga: Patryk Wittstok i Katarzyna Szeiba z par. Starzyno.

7. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła państwu Maszota i Guzdraj ze Sulicic, a na sobotę o sprzątanie kościoła prosimy państwo Kubawskich, Skrzypkowskich i Marszewskich – jutro mija ostateczny termin ewentualnego zapisywania się na sprzątanie kościoła. W związku z przygotowaniami do uroczystości Wszystkich Świętych prosimy, aby liście i gałęzie składać obok kontenera na śmieci. Otrzymaliśmy podziękowanie za wspieranie środków transportu dla misjonarzy.

8. Dziękujemy 71 rodzinom za ofiary na rzecz nagłośnienia zewnętrznego w naszej parafii.

9. W nieprzekraczalnym terminie do 11 listopada kandydaci do sakramentu bierzmowania zgłaszają się z dokumentami osobiście do ks. proboszcza.

10. W niedzielę 6-tego listopada po mszy świętej o godz. 15.00 poświęcimy odnowiony staraniem mieszkańców Starzyńskiego Dworu z panem sołtysem Waldemarem Bradtke krzyż z tablicą naprzeciw pomnika.

11. W przyszłą niedzielę spotkania różańcowe w Połchówku i w Starzyńskim Dworze. W przyszłą niedzielę po mszy świętej o godz. 12.00 spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych.

12. W tym tygodniu z naszej rodziny parafialnej pożegnaliśmy śp. Halinę Rompa, lat 69, z ulicy Jan Karwasza ze Starzyńskiego Dworu i Magdalena Ciesielska, lat 40 z Kłanina.