Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na Niedzielę - 23.10.2016r.
 1. Dzisiaj po mszy świętej o godz. 12.00 spotkanie dla dzieci przed uroczystością pierwszej komunii świętej.
   
 2. Trwa październik miesiąc różańcowy nabożeństwa różańcowe w Starzynie o godz. 17.30, w St. Dworze o godz. 17.00,w Werblini o godz. 18.00, a w dni, kiedy jest tam msza święta pół godziny przed jej rozpoczęciem.
   
 3. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów otrzymać można biuletyn parafialny „Głos Michała Archanioła”. U pana Leopolda otrzymać można kartki na wypominki, które będziemy odmawiać w miesiącu listopadzie. W biurze parafialnym zgłaszać można do końca roku wypominki roczne.
   
 4. Zapowiedzi przedślubne:
  • I-sza: Patryk Wittstok i Katarzyna Szeiba z par. Starzyno.
  • III-cia: Adam i Anna Rathnau z par. Starzyno.
    
 5. W sobotę 29 października o godz. 4.00 wyjazd na pielgrzymkę autokarową do Lichenia – prosimy o dokonywanie wpłat w biurze parafialnym. Powrót w tym dniu około godz. 22.00.
   
 6. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła młodzieży bierzmowanej, a na sobotę o sprzątanie kościoła prosimy państwo Maszota i Guzdraj ze Sulicic. W związku z przygotowaniami do uroczystości Wszystkich Świętych prosimy, aby liście i gałęzie składać obok kontenera na śmieci. W dniu Wszystkich Świętych – 1-go listopada msza święta  z procesją na cmentarzu tradycyjnie o godz. 12.00 w intencji wszystkich zmarłych z parafii starzyńskiej, ze szczególną też intencją za śp. ks. proboszcza Władysława Żakowskiego w szóstą rocznicę Jego śmierci. Dziękujemy panu organiście Danielowi za prace przy naprawie organów. Dziękujemy rodzinie, która ofiarowała nowe dzwonki do kościoła w Starzynie.
   
 7. W niedzielę 6-tego listopada po mszy świętej o godz. 15.00 poświęcimy odnowiony staraniem mieszkańców Starzyńskiego Dworu z panem sołtysem Waldemarem Bradtke krzyż z tablicą naprzeciw pomnika.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…