Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na Niedzielę - 23.10.2016r.
  1. Dzisiaj po mszy świętej o godz. 12.00 spotkanie dla dzieci przed uroczystością pierwszej komunii świętej.

2. Trwa październik miesiąc różańcowy nabożeństwa różańcowe w Starzynie o godz. 17.30, w St. Dworze o godz. 17.00,w Werblini o godz. 18.00, a w dni, kiedy jest tam msza święta pół godziny przed jej rozpoczęciem.

3. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów otrzymać można biuletyn parafialny „Głos Michała Archanioła”. U pana Leopolda otrzymać można kartki na wypominki, które będziemy odmawiać w miesiącu listopadzie. W biurze parafialnym zgłaszać można do końca roku wypominki roczne.

• I-sza: Patryk Wittstok i Katarzyna Szeiba z par. Starzyno.
    • III-cia: Adam i Anna Rathnau z par. Starzyno.

5. W sobotę 29 października o godz. 4.00 wyjazd na pielgrzymkę autokarową do Lichenia – prosimy o dokonywanie wpłat w biurze parafialnym. Powrót w tym dniu około godz. 22.00.

6. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła młodzieży bierzmowanej, a na sobotę o sprzątanie kościoła prosimy państwo Maszota i Guzdraj ze Sulicic. W związku z przygotowaniami do uroczystości Wszystkich Świętych prosimy, aby liście i gałęzie składać obok kontenera na śmieci. W dniu Wszystkich Świętych – 1-go listopada msza święta  z procesją na cmentarzu tradycyjnie o godz. 12.00 w intencji wszystkich zmarłych z parafii starzyńskiej, ze szczególną też intencją za śp. ks. proboszcza Władysława Żakowskiego w szóstą rocznicę Jego śmierci. Dziękujemy panu organiście Danielowi za prace przy naprawie organów. Dziękujemy rodzinie, która ofiarowała nowe dzwonki do kościoła w Starzynie.

7. W niedzielę 6-tego listopada po mszy świętej o godz. 15.00 poświęcimy odnowiony staraniem mieszkańców Starzyńskiego Dworu z panem sołtysem Waldemarem Bradtke krzyż z tablicą naprzeciw pomnika.