Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na Niedzielę - 09.10.2016r.
 1. Dzisiaj obchodzimy XVI Dzień Papieski pod hasłem „ Bądźcie Świadkami Miłosierdzia” - po mszach świętych można złożyć ofiarę na rzecz Fundacji Nowego Tysiąclecia im. św. Jana Pawła II.
   
 2. Trwa październik miesiąc różańcowy nabożeństwa różańcowe w Starzynie o godz. 17.30, w St. Dworze o godz. 17.00, w Werblini o godz. 18.00, a w dni, kiedy jest tam msza święta pół godziny przed jej rozpoczęciem.
   
 3. W najbliższy czwartek czuwanie fatimskie, ofiarowane w intencji mieszkańców Sulicic i Starzyńskiego Dworu. O godz. 17.30 różaniec fatimski, o 18.00 msza święta, a następnie procesja z figurą MB. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.
   
 4. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów otrzymać można biuletyn parafialny „Głos Michała Archanioła”. U pana Leopolda nabyć można kalendarz liturgiczny na rok 2017 w cenie 5 zł. Również u pana Leopolda otrzymać można kartki na wypominki, które będziemy odmawiać w miesiącu listopadzie.
   
 5. Zapowiedzi przedślubne:
  • I-sza: Adam i Anna Rathnau z par. Starzyno.
    
 6. W sobotę 29 października organizowana jest pielgrzymka autokarowa do Lichenia – koszt 120 zł. - zapisy w biurze parafialnym – jest jeszcze kilka wolnych miejsc.
   
 7. Dziękujemy 51 rodzinom za ofiary na rzecz nagłośnienia zewnętrznego dla naszej parafii.
   
 8. Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Starzyna zaprasza dnia 15 października 2016r. w godz. 12.00 do 20.00 do Zespołu Szkół w Starzynie na „Dzień Zdrowia” w Starzynie. W programie spotkania z Fizjoterapeutą, Dietetykiem, Psychoonkologiem. Pokaz i instruktaż z udzielania pierwszej pomocy, opieka dla dzieci a także można odwiedzić stoiska ze zdrową żywnością i rękodziełem artystycznym. Wszystkie porady i konsultacje są bezpłatne.
   
 9. NZOZ Terapia 24 Centrum Psychoterapii w Jastrzębiej Górze Poradnia Leczenia Uzależnień informuje że realizuje programy terapeutyczne dla osób uzależnionych od alkoholu, narkotyków, dopalaczy oraz hazardu. Do naszej oferty należy także terapia członków rodzin osób uzależnionych. Terapia jest bezpłatna. Poradnia mieści się przy ul. Nasza 2 w Jastrzębiej Górze – Tupadłach. Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 do 20.00.
   
 10. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła młodzieży bierzmowanej, a na sobotę o sprzątanie kościoła prosimy młodzież bierzmowaną. Prosimy, by gałęzie i liście zebrane z cmentarza składać obok pojemnika na śmieci. W przyszłą niedzielę – trzecią miesiąca ofiary na rzecz dalszych prac inwestycyjnych i remontowych – serdeczne Bóg zapłać.
   
 11. W nieprzekraczalnym terminie do dnia 11 listopada prosimy kandydatów do sakramentu bierzmowania o zgłaszanie się z dokumentami do ks. proboszcza.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…