Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na Niedzielę - 02.10.2016r.
  1. W przyszłą niedzielę obchodzimy XVI Dzień Papieski pod hasłem „ Bądźcie świadkami Miłosierdzia” - po mszach świętych będzie można złożyć ofiarę na rzecz Fundacji Nowego Tysiąclecia im. św. Jana Pawła II.

2. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie uroczystości odpustowej ku czci św. Michała Archanioła. Dziękujemy parafii św. Józefa w Czeczewie za wczorajszą gościnę, okazaną naszym ministrantom i lektorom.

3. Rozpoczął się miesiąc różańcowy nabożeństwa różańcowe w Starzynie o godz. 17.30, w St. Dworze o godz. 17.00, w Werblini o godz. 18.00, a w dni, kiedy jest tam msza święta pół godziny przed jej rozpoczęciem. Wyjątkowo w sobotę prosimy o indywidualne odmówienie różańca ze względu na ślub i jubileusze.

4. W tym tygodniu dni eucharystyczne – pierwszy czwartek (godzina święta adoracji Najświętszego Sakramentu od 17.30 do 18.00) – odwiedzimy chorych z sakramentami świętymi           w Werblini, Starzyńskim Dworze, Radoszewie i Parszkowie, piątek – odwiedzimy chorych w Starzynie, Kłaninie, Połchówku i Sulicicach, spowiedź święta w Werblini od godz. 16.00, a w Starzynie od godz. 17.00.

5. W piątek święto MB Różańcowej – patronalne święto Żywego Różańca. Zapraszamy rodzinę różańcową wraz ze swoimi delegacjami sztandarowymi na mszę świętą o godz. 18.00 – na tej mszy świętej poświęcimy też różańce dzieci pierwszokomunijnych.

6. Zapowiedzi przedślubne.
    • III-cia: Dawid Dietrich z par. Starzyno i Joanna Gaffke z par. św. Apostołów Piotra i Pawła w Pucku.

7. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów otrzymać można biuletyn parafialny „Głos Michała Archanioła”. U pana Leopolda nabyć można kalendarz liturgiczny na rok 2017 w cenie 5 zł. Również u pana Leopolda otrzymać można kartki na wypominki, które będziemy odmawiać w miesiącu listopadzie.

8. Dwa tygodnie później niż pierwotnie planowaliśmy w sobotę 29 października organizowana jest pielgrzymka autokarowa do Lichenia – koszt 120 zł. - zapisy w biurze parafialnym – jest jeszcze kilka wolnych miejsc.

9. Dziękujemy 46 rodzinom za ofiary na rzecz nagłośnienia zewnętrznego dla naszej parafii.

10. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini  i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych  i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła młodzieży bierzmowanej, a na sobotę o sprzątanie kościoła prosimy młodzież bierzmowaną. Dziękujemy państwu Sylwii i Piotrowi Plasun za tuje, zasadzone na cmentarzu od strony ulicy Spokojnej. Prosimy, by gałęzie i liście zebrane z cmentarza składać obok pojemnika na śmieci.

11. W piątek jubileusz 70 lecia istnienia obchodzi Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Kłaninie – rozpoczęcie uroczystą mszą świętą o godz. 14.00.

12. We środę po mszy świętej o godz. 18.00 obowiązkowe spotkanie dla ministrantów i lektorów.

13. W nieprzekraczalnym terminie do dnia 11 listopada prosimy kandydatów do sakramentu bierzmowania o zgłaszanie się z dokumentami do ks. proboszcza.