Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na Niedzielę - 25.09.2016r. ODPUST PRAFIALNY ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA
 1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość odpustu parafialnego ku czci św. Michała Archanioła - sumie odpustowej o godz. 12.00, przewodniczy ks. infułat Stanisław Zięba, wraz z Dyrektorem Wydziału Katechetycznego ks. Kanonikiem Tyberiuszem Kroplewskim. O godz. 14.00 w szkole w Werblini ciąg dalszy odpustowego świętowania, organizowany przez KGW Werblinia, SP Werblinia, Sołectwo Werblinia i Wydział Kultury i Turystyki Gminy Puck – zapraszamy wszystkich parafian do udziału w tej uroczystości.
   
 2. Dzisiaj w czasie mszy świętej o godz. 10.00 wystąpi zespół dziecięco młodzieżowy „Upartelce” z Ugoszczy.
   
 3. W sobotę rozpoczynamy październik miesiąc różańcowy nabożeństwa różańcowe w Starzynie o godz. 17.30, w St. Dworze o godz. 17.00,  w Werblini  o godz. 18.00, a w dni, kiedy jest tam msza święta pół godziny przed jej rozpoczęciem.
   
 4. Zapowiedzi przedślubne.
  • II-ga: Dawid Dietrich z par. Starzyno i Joanna Gaffke z par. św. Apostołów Piotra i Pawła w Pucku.
  • III-cia: Aleksander Wyszecki i Aleksandra Krystyna Elwart z par. Starzyno.
    
 5. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów otrzymać można biuletyn parafialny „Głos Michała Archanioła”. U pana Leopolda nabyć można kalendarz liturgiczny na rok 2017 w cenie 5 zł.
   
 6. W przyszłą niedzielę po mszy świętej o godz. 12.00 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii świętej.
   
 7. W sobotę 1-go października o godz. 8.00 pielgrzymka ministrantów i lektorów do Gdańska Oliwy. Za dwa tygodnie wyjazd dla ministrantów i lektorów na ścieżki wspinaczkowe.
   
 8. Dwa tygodnie później niż pierwotnie planowaliśmy w sobotę 29 października organizowana jest pielgrzymka autokarowa do Lichenia – koszt 120 zł. - zapisy w biurze parafialnym.
   
 9. Dziękujemy 37 rodzinom za ofiary na rzecz nagłośnienia zewnętrznego dla naszej parafii.
   
 10. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła młodzieży bierzmowanej, a na sobotę o sprzątanie kościoła prosimy młodzież bierzmowaną.
   
 11. Z okazji uroczystości odpustowej Michała Archanioła składamy naszym parafianom i gościom życzenia wszelkiego błogosławieństwa, Bożej mocy i opieki naszego Patrona.
   
 12. W tym tygodniu z naszej rodziny parafialnej pożegnaliśmy śp. Marię Pulczyńską, lat 75 z Sulicic, Marię Kojałowicz, lat 85 z Kłanina i Bożenę Dudek, lat 55 z Parszkowa.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…