Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na Niedzielę - 25.09.2016r. ODPUST PRAFIALNY ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA
  1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość odpustu parafialnego ku czci św. Michała Archanioła - sumie odpustowej o godz. 12.00, przewodniczy ks. infułat Stanisław Zięba, wraz z Dyrektorem Wydziału Katechetycznego ks. Kanonikiem Tyberiuszem Kroplewskim. O godz. 14.00 w szkole w Werblini ciąg dalszy odpustowego świętowania, organizowany przez KGW Werblinia, SP Werblinia, Sołectwo Werblinia i Wydział Kultury i Turystyki Gminy Puck – zapraszamy wszystkich parafian do udziału w tej uroczystości.

2. Dzisiaj w czasie mszy świętej o godz. 10.00 wystąpi zespół dziecięco młodzieżowy „Upartelce” z Ugoszczy.

3. W sobotę rozpoczynamy październik miesiąc różańcowy nabożeństwa różańcowe w Starzynie o godz. 17.30, w St. Dworze o godz. 17.00,  w Werblini  o godz. 18.00, a w dni, kiedy jest tam msza święta pół godziny przed jej rozpoczęciem.

4. Zapowiedzi przedślubne.
    • II-ga: Dawid Dietrich z par. Starzyno i Joanna Gaffke z par. św. Apostołów Piotra i Pawła w Pucku.
    • III-cia: Aleksander Wyszecki i Aleksandra Krystyna Elwart z par. Starzyno.

5. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów otrzymać można biuletyn parafialny „Głos Michała Archanioła”. U pana Leopolda nabyć można kalendarz liturgiczny na rok 2017 w cenie 5 zł.

6. W przyszłą niedzielę po mszy świętej o godz. 12.00 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii świętej.

7. W sobotę 1-go października o godz. 8.00 pielgrzymka ministrantów i lektorów do Gdańska Oliwy. Za dwa tygodnie wyjazd dla ministrantów i lektorów na ścieżki wspinaczkowe.

8. Dwa tygodnie później niż pierwotnie planowaliśmy w sobotę 29 października organizowana jest pielgrzymka autokarowa do Lichenia – koszt 120 zł. - zapisy w biurze parafialnym.

9. Dziękujemy 37 rodzinom za ofiary na rzecz nagłośnienia zewnętrznego dla naszej parafii.

10. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła młodzieży bierzmowanej, a na sobotę o sprzątanie kościoła prosimy młodzież bierzmowaną.

11. Z okazji uroczystości odpustowej Michała Archanioła składamy naszym parafianom i gościom życzenia wszelkiego błogosławieństwa, Bożej mocy i opieki naszego Patrona.

12. W tym tygodniu z naszej rodziny parafialnej pożegnaliśmy śp. Marię Pulczyńską, lat 75 z Sulicic, Marię Kojałowicz, lat 85 z Kłanina i Bożenę Dudek, lat 55 z Parszkowa.