Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na Niedzielę - 18.09.2016r.
 1. W przyszłą niedzielę uroczystości odpustowe ku czci św. Michała Archanioła. Suma odpustowa z procesją wokół kościoła o godz. 12.00, której przewodniczył będzie ks. infułat Stanisław Zięba, wraz z Dyrektorem Wydziału Katechetycznego ks. Kanonikiem Tyberiuszem Kroplewskim – prosimy o obecność pocztów sztandarowych Żywego Różańca i asystę procesyjną. O godz. 14.00 w szkole w Werblini ciąg dalszy odpustowego świętowania, organizowany przez KGW Werblinia i Wydział Kultury i Turystyki Gminy Puck.
 2. W przyszłą niedzielę w czasie mszy świętej o godz. 10.00 wystąpi zespół dziecięco młodzieżowy „Upartelce” z Ugoszczy.
   
 3. Zapowiedzi przedślubne.
  • I-sza: Dawid Dietrich z par. Starzyno i Joanna Gaffke z par. św. Apostołów Piotra i Pawła w Pucku.
  • II-ga: Aleksander Wyszecki i Aleksandra Krystyna Elwart z par. Starzyno.
    
 4. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów otrzymać można biuletyn parafialny pod nazwą „Głos Michała Archanioła”.
   
 5. W sobotę 1-go października o godz. 8.00 pielgrzymka ministrantów i lektorów do Gdańska Oliwy – zapisy u Wojciecha Zielke i Błażeja Białk.
   
 6. Dwa tygodnie później niż pierwotnie planowaliśmy w sobotę 29 października organizowana jest pielgrzymka autokarowa do Lichenia – koszt 120 zł. - zapisy w biurze parafialnym.
   
 7. Dziękujemy 32 rodzinom za ofiary na rzecz nagłośnienia zewnętrznego dla naszej parafii.
   
 8. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła młodzieży bierzmowanej, a na sobotę o sprzątanie kościoła prosimy młodzież bierzmowaną. Bóg zapłać za ofiary w trzecią niedzielę miesiąca na rzecz dalszych prac inwestycyjnych i remontowych.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…