Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na Niedzielę - 11.09.2016r.
  1. Serdeczne Bóg zapłać rodzinom, które włączyły się w przyjęcie dzieci z opiekunami z parafii św. Józefa z Czeczewa. Dziękujemy wszystkim, którzy pielgrzymowali do Sanktuarium w Swarzewie.

2. W najbliższy wtorek czuwanie fatimskie, ofiarowane w intencji mieszkańców Starzyna. O godz. 17.30 różaniec fatimski, o 18.00 msza święta, a następnie procesja z figurą MB. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.

3. Dzisiaj spotkania różańcowe w Kłaninie, Starzynie i w Werblini.

4. Zapowiedzi przedślubne.
    • I-sza: Aleksander Wyszecki i Aleksandra Krystyna Elwart z par. Starzyno.

5. Do nabycia Gość Niedzielny. W biurze parafialnym można nabyć kalendarz rolników w cenie 30 zł. Oraz ćwiczenia do katechezy dla klas 0 – 3 ze Starzyna w cenie 12 zł. U ministrantów otrzymać można biuletyn parafialny pod nazwą „Głos Michała Archanioła”.

6. 1-go października (sobota) pielgrzymka ministrantów i lektorów do Gdańska Oliwy – zapisy u Wojciecha Zielke i Błażeja Białk. We środę po mszy świętej wieczornej obowiązkowe spotkanie dla wszystkich ministrantów i lektorów.

7. W sobotę 15 października organizowana jest pielgrzymka autokarowa do Lichenia – koszt 120 zł. - zapisy w biurze parafialnym.

8. Odpust parafialny ku czci św. Michała Archanioła będzie miał miejsce w niedzielę 25 września. O godz. 14.00 w szkole w Werblini ciąg dalszy odpustowego świętowania, organizowany przez KGW Werblinia i Wydział Kultury i Turystyki Gminy Puck.

9. Jak co roku jesienią pragniemy zrealizować jedną z ważniejszych inwestycji – pragniemy przygotować własne nagłośnienie na uroczystości zewnętrzne jak pielgrzymki, Wszystkich Świętych, Boże Ciało i Drogę Krzyżową ulicami Starzyna, która po raz pierwszy przejdzie w Wielkim Poście przyszłego roku. Serdecznie prosimy o ofiary od poszczególnych rodzin na ten cel – Bóg zapłać.

10. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła młodzieży bierzmowanej, a na sobotę o sprzątanie kościoła prosimy młodzież bierzmowaną. W przyszłą niedzielę – trzecią miesiąca ofiary na rzecz dalszych prac inwestycyjnych i remontowych – serdeczne Bóg zapłać.

11. W tym tygodniu z naszej rodziny parafialnej pożegnaliśmy śp. Rafała Śluzewskiego, lat 34 ze Starzyńskiego Dworu.