Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na Niedzielę - 04.09.2016r.
  1. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary na rzecz budowy kościoła w Ostrowie w kwocie 878,80 PLN.

2. Dzisiaj spotkania różańcowe w Połchówku i w Starzyńskim Dworze, za tydzień w Kłaninie, Starzynie i w Werblini.

3. Dzisiaj około godz. 15.00 powróci piesza pielgrzymka z Sanktuarium w Swarzewie.

4. W sobotę 10 września będziemy gościć dzieci wraz z opiekunami z parafii Czeczewo – kto zechciałby upiec ciasto na ten dzień bądź ofiarować napoje prosimy o kontakt w biurze parafialnym.

5. Dzisiaj w czasie mszy świętych o godz. 11.00 i 12.00 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych.

6. W sobotę po mszy świętej porannej ks. Jan odwiedzi chorych z sakramentami świętymi.

7. Do nabyci Gość Niedzielny. W biurze parafialnym można nabyć kalendarz rolników w cenie 30 zł. Oraz ćwiczenia do katechezy dla klas 0 – 3 ze Starzyna w cenie 12 zł. U ministrantów otrzymać można biuletyn parafialny pod nazwą „Głos Michała Archanioła”.

8. 1-go października (sobota) pielgrzymka ministrantów i lektorów do Gdańska Oliwy – zapisy u Wojciecha Zielke i Błażeja Białk.

9. W sobotę 15 października organizowana jest pielgrzymka autokarowa do Lichenia – koszt 120 zł. - zapisy w biurze parafialnym.

10. Odpust parafialny ku czci św. Michała Archanioła będzie miał miejsce w niedzielę 25 września pod przewodnictwem ks. infułata Stanisława Zięby wraz z Dyrektorem Wydziału Katechetycznego ks. kanonikiem Tyberiuszem Kroplewskim. O godz. 14.00 w szkole w Werblini ciąg dalszy odpustowego świętowania, organizowany przez KGW Werblinia i Wydział Kultury i Turystyki Gminy Puck. Na przyszłoroczny odpust przygotowywany jest we współpracy z gminą Puck album łączący dzieje parafii starzyńskiej i mechowskiej.

11. Jak co roku jesienią pragniemy zrealizować jedną z ważniejszych inwestycji – pragniemy przygotować własne nagłośnienie na uroczystości zewnętrzne jak pielgrzymki, Wszystkich Świętych, Boże Ciało i Drogę Krzyżową ulicami Starzyna, która po raz pierwszy przejdzie w Wielkim Poście przyszłego roku. Serdecznie prosimy o ofiary od poszczególnych rodzin na ten cel – Bóg zapłać.

12. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła młodzieży bierzmowanej, a na sobotę o sprzątanie kościoła prosimy młodzież bierzmowaną.