Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na Niedzielę - 04.09.2016r.
 1. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary na rzecz budowy kościoła w Ostrowie w kwocie 878,80 PLN.
   
 2. Dzisiaj spotkania różańcowe w Połchówku i w Starzyńskim Dworze, za tydzień w Kłaninie, Starzynie i w Werblini.
   
 3. Dzisiaj około godz. 15.00 powróci piesza pielgrzymka z Sanktuarium w Swarzewie.
   
 4. W sobotę 10 września będziemy gościć dzieci wraz z opiekunami z parafii Czeczewo – kto zechciałby upiec ciasto na ten dzień bądź ofiarować napoje prosimy o kontakt w biurze parafialnym.
   
 5. Dzisiaj w czasie mszy świętych o godz. 11.00 i 12.00 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych.
   
 6. W sobotę po mszy świętej porannej ks. Jan odwiedzi chorych z sakramentami świętymi.
   
 7. Do nabyci Gość Niedzielny. W biurze parafialnym można nabyć kalendarz rolników w cenie 30 zł. Oraz ćwiczenia do katechezy dla klas 0 – 3 ze Starzyna w cenie 12 zł. U ministrantów otrzymać można biuletyn parafialny pod nazwą „Głos Michała Archanioła”.
   
 8. 1-go października (sobota) pielgrzymka ministrantów i lektorów do Gdańska Oliwy – zapisy u Wojciecha Zielke i Błażeja Białk.
   
 9. W sobotę 15 października organizowana jest pielgrzymka autokarowa do Lichenia – koszt 120 zł. - zapisy w biurze parafialnym.
   
 10. Odpust parafialny ku czci św. Michała Archanioła będzie miał miejsce w niedzielę 25 września pod przewodnictwem ks. infułata Stanisława Zięby wraz z Dyrektorem Wydziału Katechetycznego ks. kanonikiem Tyberiuszem Kroplewskim. O godz. 14.00 w szkole w Werblini ciąg dalszy odpustowego świętowania, organizowany przez KGW Werblinia i Wydział Kultury i Turystyki Gminy Puck. Na przyszłoroczny odpust przygotowywany jest we współpracy z gminą Puck album łączący dzieje parafii starzyńskiej i mechowskiej.
   
 11. Jak co roku jesienią pragniemy zrealizować jedną z ważniejszych inwestycji – pragniemy przygotować własne nagłośnienie na uroczystości zewnętrzne jak pielgrzymki, Wszystkich Świętych, Boże Ciało i Drogę Krzyżową ulicami Starzyna, która po raz pierwszy przejdzie w Wielkim Poście przyszłego roku. Serdecznie prosimy o ofiary od poszczególnych rodzin na ten cel – Bóg zapłać.
   
 12. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła młodzieży bierzmowanej, a na sobotę o sprzątanie kościoła prosimy młodzież bierzmowaną.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…