Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na Niedzielę - 28.08.2016r.
 1. Za tydzień spotkania różańcowe w Połchówku i w Starzyńskim Dworze.
   
 2. Dzisiaj po mszach świętych u pana Leopolda można złożyć ofiary na rzecz budowy kościoła w Ostrowie – serdeczne Bóg zapłać.
   
 3. W sobotę 10 września będziemy gościć dzieci wraz z opiekunami z parafii Czeczewo – kto zechciałby upiec ciasto na ten dzień bądź ofiarować napoje prosimy o kontakt w biurze parafialnym.
   
 4. Dzisiaj po mszy świętej o godz. 8.30 spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas II gimnazjalnych, a po mszy świętej o godz. 12.00 spotkanie dla rodziców przed pierwszą komunią świętą. W przyszłą niedzielę w czasie mszy świętych o godz. 11.00 i 12.00 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych.
   
 5. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: pierwszy czwartek (dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne – godzina święta adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 do 18.00) – odwiedzimy chorych z sakramentami świętymi w Werblini, Starzyńskim Dworze, Radoszewie i Parszkowie – ks. Jan odwiedzi chorych z sakramentami świetymi w piątek 9-go września. Spowiedź święta w Werblini wyjątkowo od godz. 14.30, a msza święta o godz. 15.00, a od godz. 17.00 w Starzynie.
   
 6. W czwartek rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego – msze święte dla szkół podstawowych w Starzynie o godz. 8.00, a w Werblini o godz. 7.30, a dla gimnazjum w Starzynie o godz. 9.00 – po mszach w kościołach uroczyste rozpoczęcie w szkołach.
   
 7. W najbliższy piątek o godz. 10.00 będą miały miejsce w Zespole Szkół w Starzynie uroczystości Jubileuszu 90- lecia szkoły. 7-go października – sobota uroczystości 70- lecia Szkoły w Kłaninie.
   
 8. W sobotę o godz. 9.00 wyruszy piesza pielgrzymka na uroczystości Narodzenia NMP do Swarzewa. Zapraszamy do udziału dzieci i młodzież wraz z całymi rodzinami. Prosimy o obecność służb porządkowych. Dzieci komunijne wchodzą do Swarzewa w swoich strojach pierwszokomunijnych – od Gnieżdżewa, zapraszamy wszystkie poczty sztandarowe naszej parafii. O godz. 14.00 msza święta na placu w Sanktuarium, a o godz. 15.00 możliwość powrotu autokarami – cena 6 złotych. W niedzielę o godz. 7.50 autokar zabierze osoby chętne z Werblini, a o godz. 8.00 sprzed kościoła w Starzynie. Po sumie odpustowej pielgrzymka około godz. 15.00 powróci do Starzyna. Szczegółowy plan uroczystości na plakatach w gablotach ogłoszeń. W sobotę o 21.00 msza święta Pieszej Pielgrzymki Kaszubskiej na Jasną Górę.
   
 9. Zapowiedzi przedślubne:
  • III-cia: Damian Rathenow z par. Starzyno i Celina Wierczyńska z par. Krokowa.
    
 10. Do nabycia Gość Niedzielny. W biurze parafialnym można nabyć kalendarz rolników w cenie 30 zł. Oraz ćwiczenia do katechezy dla klas 0 – 3 ze Starzyna w cenie 12 zł.
   
 11. 1-go października (sobota) pielgrzymka ministrantów i lektorów do Gdańska Oliwy – zapisy u Wojciecha Zielke i Błażeja Białk.
   
 12. W sobotę 15 października organizowana jest pielgrzymka autokarowa do Lichenia – koszt 120 zł. - zapisy w biurze parafialnym.
   
 13. Odpust parafialny ku czci św. Michała Archanioła będzie miał miejsce w niedzielę 25 września pod przewodnictwem ks. infułata Stanisława Zięby wraz z Dyrektorem Wydziału Katechetycznego ks. kanonikiem Tyberiuszem Kroplewskim. O godz. 14.00 w szkole w Werblini ciąg dalszy odpustowego świętowania, organizowany przez KGW Werblinia i Wydział Kultury i Turystyki Gminy Puck. Na przyszłoroczny odpust przygotowywany jest we współpracy z gminą Puck album łączący dzieje parafii starzyńskiej i mechowskiej.
   
 14. Od dzisiaj przyjmujemy intencje mszalne i wypominki roczne na 2017 rok – prosimy szczególnie o rezerwowanie mszy świętych jubileuszowych, rocznicowych i ślubnych.
   
 15. Jak co roku jesienią pragniemy zrealizować jedną z ważniejszych inwestycji – pragniemy przygotować własne nagłośnienie na uroczystości zewnętrzne jak pielgrzymki, Wszystkich Świętych, Boże Ciało i Drogę Krzyżową ulicami Starzyna, która po raz pierwszy przejdzie w Wielkim Poście przyszłego roku. Serdecznie prosimy o ofiary od poszczególnych rodzin na ten cel – Bóg zapłać.
   
 16. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła państwu Pulczyńskim, Piontke i Steinke z Połchówka, a na piątek po mszy wieczornej o sprzątanie kościoła prosimy młodzież bierzmowaną. Dziękujemy rodzinom, które ofiarowały przybory szkolne.
   
 17. Powstała klasa spawaczy – monterów kadłubów w Zespole Szkół w Kłaninie pod patronatem Stoczni Nauta. Ewentualne informacje i zgłoszenia w sekretariacie szkoły.
   
 18. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Alfreda Plińskiego, lat 82 ze Starzyna pogrzeb jutro o godz. 10.00.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…