Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na Niedzielę - 21.08.2016r.
 1. W piątek obchodzimy święto MB Częstochowskiej – msze święte o godz. 10.00. 16.30 i o 18.00.
   
 2. W przyszłą niedzielę po mszy świętej o godz. 8.30 spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas II gimnazjalnych, a po mszy świętej o godz. 12.00 spotkanie dla rodziców przed pierwszą komunią świętą.
   
 3. Zapowiedzi przedślubne:
  • II-ga: Damian Rathenow z par. Starzyno i Celina Wierczyńska z par. Krokowa.
  • III-cia: Waldemar Krzebietke z par. Mrzezino i Joanna Tarnowska z par. Starzyno.
  • III-cia: Arkadiusz Albecki z par. Krokowa i Sabina Zielke z par. Starzyno.
  • III-cia: Dariusz Potrykus z par. Starzyno i Natalia Darga z par. Łebcz.
    
 4. Do nabycia Gość Niedzielny.
   
 5. Dnia 27 sierpnia 2016r (sobota) na placu przy ul. Długiej w Starzynie od godz. 15.00 Sołtys Starzyna, Rada Sołecka, Koło Gospodyń Wiejskich, Stowarzyszenie „Kępa Starzyńska” organizują festyn dla dzieci na zakończenie wakacji. W programie: konkursy, upominki, kiełbasa z grilla, dmuchańce i inne atrakcje - serdecznie zapraszamy.
   
 6. Główne uroczystości odpustowe wraz z pielgrzymką w Swarzewie odbędą się w dniach 3 - 4 września, a odpust parafialny ku czci św. Michała Archanioła w niedzielę 25 września.
   
 7. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych  i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła państwu Klebba z Radoszewa i Szeiba z Kłanina, a na sobotę o sprzątanie kościoła prosimy rodzinę państwa Pulczyńskich z Połchówka.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…