Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na Niedzielę - 14.08.2016r.
 1. Dzisiaj spotkania różańcowe w Kłaninie, Starzynie i w Werblini.
   
 2. Jutro uroczystość Wniebowzięcia NMP – uroczystość Kościoła i naszego polskiego narodu – msze święte w układzie niedzielnym, a dodatkowo msza święta w Kłaninie o godz. 11.00 – nie będzie mszy świętej o godz. 20.30 w Starzyńskim Dworze. W tym dniu na każdej mszy świętej poświęcenie wianków z ziół i kwiatów ku czci MB.
   
 3. We wtorek Kościół czci św. Rocha – msza święta o błogosławieństwo dla mieszkańców Werblini przez wstawiennictwo Patrona o godz. 9.00.
   
 4. Zapowiedzi przedślubne:
  • I-sza: Damian Rathenow z par. Werblinia i Celina Wierczyńska z par. Krokowa.
  • II-ga: Waldemar Krzebietke z par. Mrzezino i Joanna Tarnowska z par. Starzyno.
  • II-ga: Arkadiusz Albecki z par. Krokowa i Sabina Zielke z par. Starzyno.
  • II-ga: Dariusz Potrykus z par. Starzyno i Natalia Darga z par. Łebcz.
  • III-cia: Marcin Henryk Piontke z par. Starzyno i Karolina Agnieszka Szefka z par. Strzelno.
  • III-cia: Maciej Wiktor Rekowski z par. Władysławowo i Martyna Monika Grubba z par. Starzyno.
  • III-cia: Rafał Adam Abraham z par. Krokowa i Marzena Ewa Kaczmarczyk z par. Starzyno.
  • III-cia; Piotr Szaniawski z par. św. Stanisława Biskupa z Gdańska i Małgorzata Dietrich z par. Starzyno.
    
 5. Do nabycia Gość Niedzielny.
   
 6. Główne uroczystości odpustowe wraz z pielgrzymką w Swarzewie odbędą się w dniach 3 - 4 września, a odpust parafialny ku czci św. Michała Archanioła w niedzielę 25 września.
   
 7. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini  i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła państwu Zych i Maciejewskim ze Starzyna, a na sobotę o sprzątanie kościoła prosimy rodziny państwa Klebba z Radoszewa i Szeiba z Kłanina.
   
 8. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp.Krzysztofa Ellwardt, lat 48 ze Starzyna.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…