Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na Niedzielę - 14.08.2016r.
  1. Dzisiaj spotkania różańcowe w Kłaninie, Starzynie i w Werblini.

2. Jutro uroczystość Wniebowzięcia NMP – uroczystość Kościoła i naszego polskiego narodu – msze święte w układzie niedzielnym, a dodatkowo msza święta w Kłaninie o godz. 11.00 – nie będzie mszy świętej o godz. 20.30 w Starzyńskim Dworze. W tym dniu na każdej mszy świętej poświęcenie wianków z ziół i kwiatów ku czci MB.

3. We wtorek Kościół czci św. Rocha – msza święta o błogosławieństwo dla mieszkańców Werblini przez wstawiennictwo Patrona o godz. 9.00.

• I-sza: Damian Rathenow z par. Werblinia i Celina Wierczyńska z par. Krokowa.
    • II-ga: Waldemar Krzebietke z par. Mrzezino i Joanna Tarnowska z par. Starzyno.
    • II-ga: Arkadiusz Albecki z par. Krokowa i Sabina Zielke z par. Starzyno.
    • II-ga: Dariusz Potrykus z par. Starzyno i Natalia Darga z par. Łebcz.
    • III-cia: Marcin Henryk Piontke z par. Starzyno i Karolina Agnieszka Szefka z par. Strzelno.
    • III-cia: Maciej Wiktor Rekowski z par. Władysławowo i Martyna Monika Grubba z par. Starzyno.
    • III-cia: Rafał Adam Abraham z par. Krokowa i Marzena Ewa Kaczmarczyk z par. Starzyno.
    • III-cia; Piotr Szaniawski z par. św. Stanisława Biskupa z Gdańska i Małgorzata Dietrich z par. Starzyno.

5. Do nabycia Gość Niedzielny.

6. Główne uroczystości odpustowe wraz z pielgrzymką w Swarzewie odbędą się w dniach 3 - 4 września, a odpust parafialny ku czci św. Michała Archanioła w niedzielę 25 września.

7. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini  i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła państwu Zych i Maciejewskim ze Starzyna, a na sobotę o sprzątanie kościoła prosimy rodziny państwa Klebba z Radoszewa i Szeiba z Kłanina.

8. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp.Krzysztofa Ellwardt, lat 48 ze Starzyna.