Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na Niedzielę - 31.07.2016r.
  1. Kończą się w naszej Ojczyźnie Światowe Dni Młodzieży – polecajmy tę intencję w naszych modlitwach.

2. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne – Godzina Święta we czwartek od godz. 17.00 – 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, piątek – kapłani odwiedzą chorych z sakramentami świętymi dopiero w miesiącu wrześniu. W sobotę – pierwszą miesiąca – przypada uroczystość Przemienienia Pańskiego msze święte o godz. 9.00 Werblinia, 10.00 i 18.00 nie ma w tym dniu mszy świętej o godz. 7.00.

3. We wtorek 9-go sierpnia odbędzie się benefis pracy twórczej i pedagogicznej pana Wacława Kirkowskiego – obchody odbędą się o godz. 19.00 w remizie OSP Starzyno.

4. Rozpoczynamy miesiąc sierpień, w którym Kościół zachęca do podejmowania postanowień abstynencji w intencji naszej Ojczyzny.

• I-sza: Marcin Henryk Piontke z par. Starzyno i Karolina Agnieszka Szefka z par. Strzelno.
    • I-sza: Maciej Wiktor Rekowski z par. Władysławowo i Martyna Monika Grubba z par. Starzyno.
    • I-sza: Rafał Adam Abraham z par. Krokowa i Marzena Ewa Kaczmarczyk z par. Starzyno.
    • I-sza; Piotr Szaniawski z par. św. Stanisława Biskupa z Gdańska i Małgorzata Dietrich z par. Starzyno.
    • II-ga: Piotr Muza z par. Starzyno i Paulina Bożena Głuchaczka z par. Mechowo.
    • II-ga: Łukasz Paweł Klank z par. Starzyno i Magdalena Joanna Kozikowska z par. Ostrowo.

6. Do nabycia Gość Niedzielny. U pana Leopolda można nabyć mosiężne tabliczki z modlitwą do św. Krzysztofa w cenie 6 zł.

7. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła państwu Pulczyńskim ze Sulicic, a na sobotę o sprzątanie kościoła prosimy panie Irenę Drzeżdżon, Katarzynę Szeiba i Katarzynę Zielke ze Starzyna. Serdecznie dziękujemy rodzinie, która ofiarowała nowe lekcjonarze czytań dla kościoła w Starzynie.