Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na Niedzielę - 24.07.2016r.
 1. Trwają w naszej Ojczyźnie Światowe Dni Młodzieży – polecajmy tę intencję w naszych modlitwach.
   
 2. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy swoim sercem i pracą zaangażowali się w przyjęcie we czwartek dzieci i młodzież z parafii Chrystusa Króla z Wejherowa. Dziękujemy też wszystkim, którzy uczestniczyli w pielgrzymce rowerowej do Swarzewa i Pieszej Pielgrzymce Kaszubskiej na Jasną Górę.
   
 3. Jutro dzień św. Krzysztofa Patrona kierowców i podróżujących po mszy świętej o godz. 18.00 - poświęcenie samochodów i innych pojazdów. Kolekta przeznaczona jest na pomoc na środki transportu dla misjonarzy – serdeczne Bóg zapłać.
   
 4. Dnia 30 lipca 2016 r. (sobota) o godz. 15.00, Sołtys, Rada Sołecka i Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Starzyna organizują Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Sołtysa drużyn dwuosobowych. Zapisy u sołtysa. Upominki dla każdego uczestnika turnieju – zapraszamy!
   
 5. Zapowiedzi przedślubne:
  • I-sza: Piotr Muza z par. Starzyno i Paulina Bożena Głuchaczka z par. Mechowo.
  • I-sza: Łukasz Paweł Klank z par. Starzyno i Magdalena Joanna Kozikowska z par. Ostrowo.
    
 6. Do nabycia Gość Niedzielny. U pana Leopolda można nabyć mosiężne tabliczki z modlitwą do św. Krzysztofa w cenie 6 zł.
   
 7. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych  i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła państwu Tuszer, Adrian i Wicher z ul. Osiedle Leśne ze Starzyna, a na sobotę o sprzątanie kościoła prosimy rodziny państwa Pulczyńskich z Sulicic.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…