Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na Niedzielę - 10.07.2016r.
 1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania festynu w związku z uroczystościami ku czci św. Benedykta w Starzyńskim Dworze.
   
 2. Za tydzień udajemy się z pielgrzymką rowerową na uroczystości „ małego odpustu rybackiego” do Sanktuarium MB w Swarzewie. Wyjazd sprzed kościoła w Starzynie o godz. 9.20, następnie trasą przez Trzy Gracki, Starzyński Dwór i Gnieżdżewo do Swarzewa. Suma odpustowa przy ołtarzu polowym o godz. 10.30 – prosimy nasze służby o zabezpieczenie trasy.
   
 3. We środę kolejne czuwanie fatimskie, ofiarowane w intencji mieszkańców Połchówka. O godz. 17.30 różaniec, następnie msza święta i procesja z figurą MB wokół kościoła – prosimy o przyniesienie ze sobą świec.
   
 4. Rozpoczęła się Piesza Pielgrzymka Kaszubska na Jasną Górę otaczajmy pielgrzymów naszą serdeczną modlitwą.
   
 5. Tradycyjnie po mszach świętych u ministrantów otrzymać można biuletyn parafialny oraz nabyć tygodnik katolicki - Gość Niedzielny. W biurze parafialnym otrzymać można bezpłatnie indeksy katechetyczne.
   
 6. Zapowiedzi przedślubne:
  • II-ga: Michał Tadeusz Styn z par. Żarnowiec i Paulina Teresa Labudda z par. Starzyno.
  • II-ga: Łukasz Kamil Jakubczyk z par. Starzyno i Martyna Maria Chabowska z par. Starzyno.
  • II-ga: Mariusz Jan Koss z par. Starzyno i Natalia Dominika Koza z par. Władysławowo.
  • III-cia: Piotr Brzozowski z par. św. Faustyny z Pucka i Angelika Eryka Maszota z par. Starzyno.
  • III-cia: Janusz Szymański z par. Leśniewo i Justyna Zielke z par. Starzyno,
    
 7. Dzisiaj spotkania różańcowe w Kłaninie, w Starzynie i w Werblini.
   
 8. W lipcu i w sierpniu dodatkowa msza święta w niedzielę w Starzyńskim Dworze o godz. 20.30.
   
 9. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze,  za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła paniom Ludwice Karsznia, Bernadecie Hirth, Urszuli Rutha i Magdalenie Rutha z ul. Długiej i Bukowej ze Starzyna, a na sobotę o sprzątanie kościoła prosimy rodziny państwa Liss, Glembin i Kirkowskich z ul. Nowy Świat ze Starzyna.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…