Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na Niedzielę - 10.07.2016r.
  1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania festynu w związku z uroczystościami ku czci św. Benedykta w Starzyńskim Dworze.

2. Za tydzień udajemy się z pielgrzymką rowerową na uroczystości „ małego odpustu rybackiego” do Sanktuarium MB w Swarzewie. Wyjazd sprzed kościoła w Starzynie o godz. 9.20, następnie trasą przez Trzy Gracki, Starzyński Dwór i Gnieżdżewo do Swarzewa. Suma odpustowa przy ołtarzu polowym o godz. 10.30 – prosimy nasze służby o zabezpieczenie trasy.

3. We środę kolejne czuwanie fatimskie, ofiarowane w intencji mieszkańców Połchówka. O godz. 17.30 różaniec, następnie msza święta i procesja z figurą MB wokół kościoła – prosimy o przyniesienie ze sobą świec.

4. Rozpoczęła się Piesza Pielgrzymka Kaszubska na Jasną Górę otaczajmy pielgrzymów naszą serdeczną modlitwą.

5. Tradycyjnie po mszach świętych u ministrantów otrzymać można biuletyn parafialny oraz nabyć tygodnik katolicki - Gość Niedzielny. W biurze parafialnym otrzymać można bezpłatnie indeksy katechetyczne.

• II-ga: Michał Tadeusz Styn z par. Żarnowiec i Paulina Teresa Labudda z par. Starzyno.
    • II-ga: Łukasz Kamil Jakubczyk z par. Starzyno i Martyna Maria Chabowska z par. Starzyno.
    • II-ga: Mariusz Jan Koss z par. Starzyno i Natalia Dominika Koza z par. Władysławowo.
    • III-cia: Piotr Brzozowski z par. św. Faustyny z Pucka i Angelika Eryka Maszota z par. Starzyno.
    • III-cia: Janusz Szymański z par. Leśniewo i Justyna Zielke z par. Starzyno,

7. Dzisiaj spotkania różańcowe w Kłaninie, w Starzynie i w Werblini.

8. W lipcu i w sierpniu dodatkowa msza święta w niedzielę w Starzyńskim Dworze o godz. 20.30.

9. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze,  za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła paniom Ludwice Karsznia, Bernadecie Hirth, Urszuli Rutha i Magdalenie Rutha z ul. Długiej i Bukowej ze Starzyna, a na sobotę o sprzątanie kościoła prosimy rodziny państwa Liss, Glembin i Kirkowskich z ul. Nowy Świat ze Starzyna.