Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na Niedzielę - 03.07.2016r.
  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich i zakonnych od godz. 17.00 – 17.30.

2. Dzisiaj rozpoczęła się Piesza Pielgrzymka Kaszubska na Jasną Górę otaczajmy pielgrzymów naszą serdeczną modlitwą.

3. Tradycyjnie po mszach świętych u ministrantów otrzymać można biuletyn parafialny oraz nabyc tygodnik katolicki - Gość Niedzielny. W biurze parafialnym otrzymać można bezpłatnie indeksy katechetyczne.

• I-sza: Michał Tadeusz Styn z par. Żarnowiec i Paulina Teresa Labudda z par. Starzyno.
    • I-sza: Łukasz Kamil Jakubczyk z par. Starzyno i Martyna Maria Chabowska z par. Starzyno.
    • I-sza: Mariusz Jan Koss z par. Starzyno i Natalia Dominika Koza z par. Władysławowo.
    • II-ga: Piotr Brzozowski z par. św. Faustyny z Pucka i Angelika Eryka Maszota z par. Starzyno.
    • II-ga: Janusz Szymański z par. Leśniewo i Justyna Zielke z par. Starzyno,
    • III-cia: Michał Jakubina z par. św. Wojciecha z Redy i Mariola Muza z par. Starzyno.

5. Dzisiaj spotkania różańcowe w Połchówku i Starzyńskim Dworze, za tydzień w Kłaninie, w Starzynie i w Werblini.

6. Pod patronatem stoczni Nauta z Gdyni organizowany jest nabór do Zespołu Szkół w Kłaninie w klasie spawacz/monter kadłubów. Ćwiczenia warsztatowe odbywać się będą w stoczni. Klasa mieć będzie charakter mundurowy zapewniając zatrudnienie po jej ukończeniu wraz możliwością kontynuacji nauki – liczba miejsc ograniczona. Szczegóły na plakatach                  i tablicy ogłoszeń.

7. Od dzisiaj w lipcu i sierpniu dodatkowa msza święta w niedzielę w Starzyńskim Dworze o godz. 20.30.

8. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze,  za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła paniom Edycie Jaffke, Krystynie Dettlaff i Danucie Labudda z ul. Lipowej ze Starzyna, a na sobotę o sprzątanie kościoła prosimy panie Ludwika Karsznia, Bernadeta Hirth, Urszula Rutha i Magdalena Rutha ze Starzyna.

9. Za dwa tygodnie: 17-go lipca pielgrzymka rowerowa do Swarzewa na tzw. Odpust Rybacki.