Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na Niedzielę - 03.07.2016r.
 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich i zakonnych od godz. 17.00 – 17.30.
   
 2. Dzisiaj rozpoczęła się Piesza Pielgrzymka Kaszubska na Jasną Górę otaczajmy pielgrzymów naszą serdeczną modlitwą.
   
 3. Tradycyjnie po mszach świętych u ministrantów otrzymać można biuletyn parafialny oraz nabyc tygodnik katolicki - Gość Niedzielny. W biurze parafialnym otrzymać można bezpłatnie indeksy katechetyczne.
   
 4. Zapowiedzi przedślubne:
  • I-sza: Michał Tadeusz Styn z par. Żarnowiec i Paulina Teresa Labudda z par. Starzyno.
  • I-sza: Łukasz Kamil Jakubczyk z par. Starzyno i Martyna Maria Chabowska z par. Starzyno.
  • I-sza: Mariusz Jan Koss z par. Starzyno i Natalia Dominika Koza z par. Władysławowo.
  • II-ga: Piotr Brzozowski z par. św. Faustyny z Pucka i Angelika Eryka Maszota z par. Starzyno.
  • II-ga: Janusz Szymański z par. Leśniewo i Justyna Zielke z par. Starzyno,
  • III-cia: Michał Jakubina z par. św. Wojciecha z Redy i Mariola Muza z par. Starzyno.
    
 5. Dzisiaj spotkania różańcowe w Połchówku i Starzyńskim Dworze, za tydzień w Kłaninie, w Starzynie i w Werblini.
   
 6. Pod patronatem stoczni Nauta z Gdyni organizowany jest nabór do Zespołu Szkół w Kłaninie w klasie spawacz/monter kadłubów. Ćwiczenia warsztatowe odbywać się będą w stoczni. Klasa mieć będzie charakter mundurowy zapewniając zatrudnienie po jej ukończeniu wraz możliwością kontynuacji nauki – liczba miejsc ograniczona. Szczegóły na plakatach                  i tablicy ogłoszeń.
   
 7. Od dzisiaj w lipcu i sierpniu dodatkowa msza święta w niedzielę w Starzyńskim Dworze o godz. 20.30.
   
 8. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze,  za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła paniom Edycie Jaffke, Krystynie Dettlaff i Danucie Labudda z ul. Lipowej ze Starzyna, a na sobotę o sprzątanie kościoła prosimy panie Ludwika Karsznia, Bernadeta Hirth, Urszula Rutha i Magdalena Rutha ze Starzyna.
   
 9. Za dwa tygodnie: 17-go lipca pielgrzymka rowerowa do Swarzewa na tzw. Odpust Rybacki.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…