Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na Niedzielę - 26.06.2016r.
 1. Serdeczne Bóg zapłać za włączenie się w uroczystości prymicji kapłańskich ks. Marcina Bradtke, za ofiarę na rzecz świątyni opatrzności Bożej, za podpisy na rzecz ustawy o pełnej ochronie ludzkiego życia
   
 2. Nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ o godz. 17.45, przed wieczorną mszą świętą.
   
 3. Tradycyjnie po mszach świętych u ministrantów otrzymać można biuletyn parafialny oraz nabyć tygodnik katolicki - Gość Niedzielny. W biurze parafialnym otrzymać można bezpłatnie indeksy katechetyczne.
   
 4. Zapowiedzi przedślubne:
  • I-sza: Piotr Brzozowski z par. św. Faustyny z Pucka i Angelika Eryka Maszota z par. Starzyno.
  • I-sza: Janusz Szymański z par. Leśniewo i Justyna Zielke z par. Starzyno,
  • II-ga: Michał Jakubina z par. św. Wojciecha z Redy i Mariola Muza z par. Starzyno.
    
 5. Pod patronatem stoczni Nauta z Gdyni organizowany jest nabór do Zespołu Szkół w Kłaninie w klasie spawacz/monter kadłubów. Ćwiczenia warsztatowe odbywać się będą w stoczni. Klasa mieć będzie charakter mundurowy zapewniając zatrudnienie po jej ukończeniu wraz możliwością kontynuacji nauki – liczba miejsc ograniczona. Szczegóły na plakatach i tablicy ogłoszeń.
   
 6. Od przyszłej niedzieli w lipcu i sierpniu dodatkowa msza święta w niedzielę w Starzyńskim Dworze o godz. 20.30.
   
 7. Dzisiaj o godz. 11.00 dodatkowa msza święta przy kapliczce MB w Sulicicach.
   
 8. Spotkanie rodziców dzieci wyjeżdżających na kolonie w Karkonosze dzisiaj o godz. 12.40 na plebanii. Prosimy o dokonywanie wpłat za wyjazd.
   
 9. Dzisiaj w Mechowej o godz. 14.00 msza święta i spotkanie Pieszej Pielgrzymki Kaszubskiej na Jasną Górę.
   
 10. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze,  za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła paniom Barbarze Bojke, Felicji Bianga, Joannie Zinkiel i Dorocie Byczk z Połchówka, a na sobotę o sprzątanie kościoła prosimy panie Edytę Jaffke, Krystynę Dettlaff, Danutę Labudda ze Starzyna. Ofiarę z dzisejszej niedzieli na zakończenie II kwartału na śmieci z cmentarza.
   
 11. Odpust ku czci św. Benedykta w Starzyńskim Dworze będzie miał miejsce w sobotę 9 lipca o godz. 15.00, zaś pielgrzymka rowerowa do Swarzewa w niedzielę 17 lipca na tzw Odpust Rybacki.
   
 12. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Kazimierza Białk, lat 60, z ul. Długiej ze Starzyna.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…