Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na Niedzielę - 26.06.2016r.
  1. Serdeczne Bóg zapłać za włączenie się w uroczystości prymicji kapłańskich ks. Marcina Bradtke, za ofiarę na rzecz świątyni opatrzności Bożej, za podpisy na rzecz ustawy o pełnej ochronie ludzkiego życia

2. Nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ o godz. 17.45, przed wieczorną mszą świętą.

3. Tradycyjnie po mszach świętych u ministrantów otrzymać można biuletyn parafialny oraz nabyć tygodnik katolicki - Gość Niedzielny. W biurze parafialnym otrzymać można bezpłatnie indeksy katechetyczne.

• I-sza: Piotr Brzozowski z par. św. Faustyny z Pucka i Angelika Eryka Maszota z par. Starzyno.
    • I-sza: Janusz Szymański z par. Leśniewo i Justyna Zielke z par. Starzyno,
    • II-ga: Michał Jakubina z par. św. Wojciecha z Redy i Mariola Muza z par. Starzyno.

5. Pod patronatem stoczni Nauta z Gdyni organizowany jest nabór do Zespołu Szkół w Kłaninie w klasie spawacz/monter kadłubów. Ćwiczenia warsztatowe odbywać się będą w stoczni. Klasa mieć będzie charakter mundurowy zapewniając zatrudnienie po jej ukończeniu wraz możliwością kontynuacji nauki – liczba miejsc ograniczona. Szczegóły na plakatach i tablicy ogłoszeń.

6. Od przyszłej niedzieli w lipcu i sierpniu dodatkowa msza święta w niedzielę w Starzyńskim Dworze o godz. 20.30.

7. Dzisiaj o godz. 11.00 dodatkowa msza święta przy kapliczce MB w Sulicicach.

8. Spotkanie rodziców dzieci wyjeżdżających na kolonie w Karkonosze dzisiaj o godz. 12.40 na plebanii. Prosimy o dokonywanie wpłat za wyjazd.

9. Dzisiaj w Mechowej o godz. 14.00 msza święta i spotkanie Pieszej Pielgrzymki Kaszubskiej na Jasną Górę.

10. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze,  za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła paniom Barbarze Bojke, Felicji Bianga, Joannie Zinkiel i Dorocie Byczk z Połchówka, a na sobotę o sprzątanie kościoła prosimy panie Edytę Jaffke, Krystynę Dettlaff, Danutę Labudda ze Starzyna. Ofiarę z dzisejszej niedzieli na zakończenie II kwartału na śmieci z cmentarza.

11. Odpust ku czci św. Benedykta w Starzyńskim Dworze będzie miał miejsce w sobotę 9 lipca o godz. 15.00, zaś pielgrzymka rowerowa do Swarzewa w niedzielę 17 lipca na tzw Odpust Rybacki.

12. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Kazimierza Białk, lat 60, z ul. Długiej ze Starzyna.