Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na Niedzielę - 19.06.2016r.
  1. Dzisiaj w naszej parafii uroczystość prymicji ks. neoprezbitera Marcina Bradtke w czasie mszy świętej o godz. 12.00. Ks. Marcin udzieli szczególnego błogosławieństwa na zakończenie uroczystości.

2. Nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ o godz. 17.45, przed wieczorną mszą świętą.

3. W dzisiejszą niedzielę po mszach świętych u pana Leopolda będzie można złożyć ofiarę na rzecz świątyni Opatrzności Bożej.

4. W piątek uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, pierwszego Patrona parafii starzyńskiej – nie będzie w tym dniu mszy świętej o godz. 7.00.

5. Msze święte na zakończenie roku katechetycznego i szkolnego w Werblini we czwartek o godz. 10.00 (ks. Jacek Bordzoł). W Starzynie dla klas III gimnazjalnych we czwartek o godz. 11.00, dla pozostałych klas gimnazjalnych w piątek o godz. 8.00, a dla szkoły podstawowej w piątek o godz. 9.30.

6. Tradycyjnie po mszach świętych u ministrantów otrzymać można biuletyn parafialny oraz nabyć tygodnik katolicki - Gość Niedzielny. W biurze parafialnym odbierać można pamiątki  sakramentu bierzmowania.

• I-sza: Michał Jakubina z par. św. Wojciecha z Redy i Mariola Muza z par. Starzyno.

8. Pod patronatem stoczni Nauta z Gdyni organizowany jest nabór do Zespołu Szkół w Kłaninie w klasie spawacz/monter kadłubów. Ćwiczenia warsztatowe odbywać się będą w stoczni. Klasa mieć będzie charakter mundurowy zapewniając zatrudnienie po jej ukończeniu wraz możliwością kontynuacji nauki – liczba miejsc ograniczona. Szczegóły na plakatach i tablicy ogłoszeń.

9. Na plebanii można odbierać karty zgłoszeniowe na lipcowy wyjazd w Karkonosze.

10. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 dodatkowa msza święta przy kapliczce MB w Sulicicach.

11. Rada Sołecka Starzyno, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Starzyna, KGW Starzyno oraz LZS Starzyno zapraszają mieszkańców na „SOBÓTKĘ 2016” organizowaną w dniu 25 czerwca 2016 roku (sobota) na boisku przy cegielni od godz. 18.00. W programie: konkursy, bufet, grill, kawiarenka, oraz zabawa taneczna do rana.

12. Spotkanie rodziców dzieci wyjeżdżających na kolonie w Karkonosze w niedzielę,  26 czerwca o godz. 12.40 na plebanii. Prosimy o dokonywanie wpłat za wyjazd.

13. W sobotę o godz. 14.00 w Werblini msza święta i obchody jubileuszu 130-lecia OSP.

14. W przyszłą niedzielę w Mechowej o godz. 14.00 msza święta i spotkanie Pieszej Pielgrzymki Kaszubskiej na Jasną Górę.

15. Zbierane są podpisy pod projektem obywatelskiej ustawy o pełnej ochronie ludzkiego życia – podpisy składać można w biurze parafialnym.

16. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła paniom Karolinie Ceynowa, Urszuli Ceynowa, Weronice Maciejewskiej, Teresie Syldatk, Marii Groen i Bernadecie Bullmann ze Starzyna, a na sobotę o sprzątanie kościoła prosimy panie Bojke, Felicję Bianga, Joannę Zinkiel i Dorotę Byczk.