Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na Niedzielę - 19.06.2016r.
 1. Dzisiaj w naszej parafii uroczystość prymicji ks. neoprezbitera Marcina Bradtke w czasie mszy świętej o godz. 12.00. Ks. Marcin udzieli szczególnego błogosławieństwa na zakończenie uroczystości.
   
 2. Nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ o godz. 17.45, przed wieczorną mszą świętą.
   
 3. W dzisiejszą niedzielę po mszach świętych u pana Leopolda będzie można złożyć ofiarę na rzecz świątyni Opatrzności Bożej.
   
 4. W piątek uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, pierwszego Patrona parafii starzyńskiej – nie będzie w tym dniu mszy świętej o godz. 7.00.
   
 5. Msze święte na zakończenie roku katechetycznego i szkolnego w Werblini we czwartek o godz. 10.00 (ks. Jacek Bordzoł). W Starzynie dla klas III gimnazjalnych we czwartek o godz. 11.00, dla pozostałych klas gimnazjalnych w piątek o godz. 8.00, a dla szkoły podstawowej w piątek o godz. 9.30.
   
 6. Tradycyjnie po mszach świętych u ministrantów otrzymać można biuletyn parafialny oraz nabyć tygodnik katolicki - Gość Niedzielny. W biurze parafialnym odbierać można pamiątki  sakramentu bierzmowania.
   
 7. Zapowiedzi przedślubne:
  • I-sza: Michał Jakubina z par. św. Wojciecha z Redy i Mariola Muza z par. Starzyno.
    
 8. Pod patronatem stoczni Nauta z Gdyni organizowany jest nabór do Zespołu Szkół w Kłaninie w klasie spawacz/monter kadłubów. Ćwiczenia warsztatowe odbywać się będą w stoczni. Klasa mieć będzie charakter mundurowy zapewniając zatrudnienie po jej ukończeniu wraz możliwością kontynuacji nauki – liczba miejsc ograniczona. Szczegóły na plakatach i tablicy ogłoszeń.
   
 9. Na plebanii można odbierać karty zgłoszeniowe na lipcowy wyjazd w Karkonosze.
   
 10. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 dodatkowa msza święta przy kapliczce MB w Sulicicach.
   
 11. Rada Sołecka Starzyno, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Starzyna, KGW Starzyno oraz LZS Starzyno zapraszają mieszkańców na „SOBÓTKĘ 2016” organizowaną w dniu 25 czerwca 2016 roku (sobota) na boisku przy cegielni od godz. 18.00. W programie: konkursy, bufet, grill, kawiarenka, oraz zabawa taneczna do rana.
   
 12. Spotkanie rodziców dzieci wyjeżdżających na kolonie w Karkonosze w niedzielę,  26 czerwca o godz. 12.40 na plebanii. Prosimy o dokonywanie wpłat za wyjazd.
   
 13. W sobotę o godz. 14.00 w Werblini msza święta i obchody jubileuszu 130-lecia OSP.
   
 14. W przyszłą niedzielę w Mechowej o godz. 14.00 msza święta i spotkanie Pieszej Pielgrzymki Kaszubskiej na Jasną Górę.
   
 15. Zbierane są podpisy pod projektem obywatelskiej ustawy o pełnej ochronie ludzkiego życia – podpisy składać można w biurze parafialnym.
   
 16. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła paniom Karolinie Ceynowa, Urszuli Ceynowa, Weronice Maciejewskiej, Teresie Syldatk, Marii Groen i Bernadecie Bullmann ze Starzyna, a na sobotę o sprzątanie kościoła prosimy panie Bojke, Felicję Bianga, Joannę Zinkiel i Dorotę Byczk.

 

 

Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…