Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na Niedzielę - 12.06.2016r.
  1. Dzisiaj gościmy kleryków z Gdańskiego Seminarium Duchownego – kolekta przeznaczona jest na potrzeby Seminarium.

2. Nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ o godz. 17.45, przed wieczorną mszą świętą.

3. Dzisiaj spotkania różańcowe w Kłaninie, Starzynie i w Werblini.

4. Jutro kolejne czuwanie fatimskie ofiarowane w intencji mieszkańców Parszkowa i Radoszewa. O godz. 17.30 różaniec fatimski, następnie msza święta i procesja wokół kościoła z figurą MB – prosimy o przyniesienie ze sobą świec.

5. W przyszłą niedzielę po mszach świętych u pana Leopolda będzie można złożyć ofiarę na rzecz świątyni Opatrzności Bożej.

6. Tradycyjnie po mszach świętych u ministrantów otrzymać można biuletyn parafialny oraz nabyć tygodnik katolicki - Gość Niedzielny. W biurze parafialnym odbierać można pamiątki  sakramentu bierzmowania.

7. Pod patronatem stoczni Nauta z Gdyni organizowany jest nabór do Zespołu Szkół w Kłaninie w klasie spawacz/monter kadłubów. Ćwiczenia warsztatowe odbywać się będą w stoczni. Klasa mieć będzie charakter mundurowy zapewniając zatrudnienie po jej ukończeniu wraz możliwością kontynuacji nauki – liczba miejsc ograniczona.

8. Piesza Pielgrzymka Kaszubska w tym roku – z racji Światowych Dni Młodzieży wyruszy z Helu w niedzielę 3-go lipca, a na Jasną Górę dotrze 21 lipca zaś do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w poniedziałek 25-go lipca. Bliższe informacje na stronie internetowej pielgrzymki. Autokar zabierze osoby chętne o godz. 5.00 sprzed kościoła w Starzynie.

9. Są jeszcze dwa miejsca na kolonie dla dzieci w Karkonoszach w terminie 23 lipca do 2 sierpnia. Koszt 1250 zł. Zapisy u ks. Adama i w biurze parafialnym. Na plebanii można odbierać karty zgłoszeniowe.

10. Ks. Marcin Bradtke mszę świętą prymicyjną w naszej parafii odprawi w niedzielę 19 czerwca o godz. 12.00. Msza święta rozpocznie się procesją i powitaniem przez delegacje parafialne. Kolekta z tej mszy świętej na rzecz ks. neoprezbitera – serdeczne Bóg zapłać.

11. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła państwu Szomburg, Jeka, Nowak i Samel ze Starzyna, a na sobotę o sprzątanie kościoła prosimy panie Karolinę Ceynowa, Urszulę Ceynowa, Weronikę Maciejewską, Teresę Syldatk, Marię Groen i Bernadetę Bullmann. W przyszłą niedzielę podamy plan wydarzeń na najbliższy czas.