Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na Niedzielę - 12.06.2016r.
 1. Dzisiaj gościmy kleryków z Gdańskiego Seminarium Duchownego – kolekta przeznaczona jest na potrzeby Seminarium.
   
 2. Nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ o godz. 17.45, przed wieczorną mszą świętą.
   
 3. Dzisiaj spotkania różańcowe w Kłaninie, Starzynie i w Werblini.
   
 4. Jutro kolejne czuwanie fatimskie ofiarowane w intencji mieszkańców Parszkowa i Radoszewa. O godz. 17.30 różaniec fatimski, następnie msza święta i procesja wokół kościoła z figurą MB – prosimy o przyniesienie ze sobą świec.
   
 5. W przyszłą niedzielę po mszach świętych u pana Leopolda będzie można złożyć ofiarę na rzecz świątyni Opatrzności Bożej.
   
 6. Tradycyjnie po mszach świętych u ministrantów otrzymać można biuletyn parafialny oraz nabyć tygodnik katolicki - Gość Niedzielny. W biurze parafialnym odbierać można pamiątki  sakramentu bierzmowania.
   
 7. Pod patronatem stoczni Nauta z Gdyni organizowany jest nabór do Zespołu Szkół w Kłaninie w klasie spawacz/monter kadłubów. Ćwiczenia warsztatowe odbywać się będą w stoczni. Klasa mieć będzie charakter mundurowy zapewniając zatrudnienie po jej ukończeniu wraz możliwością kontynuacji nauki – liczba miejsc ograniczona.
   
 8. Piesza Pielgrzymka Kaszubska w tym roku – z racji Światowych Dni Młodzieży wyruszy z Helu w niedzielę 3-go lipca, a na Jasną Górę dotrze 21 lipca zaś do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w poniedziałek 25-go lipca. Bliższe informacje na stronie internetowej pielgrzymki. Autokar zabierze osoby chętne o godz. 5.00 sprzed kościoła w Starzynie.
   
 9. Są jeszcze dwa miejsca na kolonie dla dzieci w Karkonoszach w terminie 23 lipca do 2 sierpnia. Koszt 1250 zł. Zapisy u ks. Adama i w biurze parafialnym. Na plebanii można odbierać karty zgłoszeniowe.
   
 10. Ks. Marcin Bradtke mszę świętą prymicyjną w naszej parafii odprawi w niedzielę 19 czerwca o godz. 12.00. Msza święta rozpocznie się procesją i powitaniem przez delegacje parafialne. Kolekta z tej mszy świętej na rzecz ks. neoprezbitera – serdeczne Bóg zapłać.
   
 11. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła państwu Szomburg, Jeka, Nowak i Samel ze Starzyna, a na sobotę o sprzątanie kościoła prosimy panie Karolinę Ceynowa, Urszulę Ceynowa, Weronikę Maciejewską, Teresę Syldatk, Marię Groen i Bernadetę Bullmann. W przyszłą niedzielę podamy plan wydarzeń na najbliższy czas.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…