Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na Niedzielę - 05.06.2016r.
 1. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w wizytację biskupią, uroczystość sakramentu bierzmowania i obchody oktawy uroczystości Bożego Ciała.
   
 2. W przyszłą niedzielę gościć będziemy kleryków z Gdańskiego Seminarium Duchownego – kolekta przeznaczona jest na potrzeby Seminarium.
   
 3. Nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ o godz. 17.45, przed wieczorną mszą świętą.
   
 4. Dzisiaj spotkania różańcowe w Połchówku i Kłaninie.
   
 5. Tradycyjnie po mszach świętych u ministrantów otrzymać można biuletyn parafialny oraz nabyć tygodnik katolicki - Gość Niedzielny.
   
 6. W biurze parafialnym odbierać można pamiątki  sakramentu bierzmowania.
   
 7. Piesza Pielgrzymka Kaszubska w tym roku – z racji Światowych Dni Młodzieży wyruszy z Helu w niedzielę 3-go lipca, a na Jasną Górę dotrze 21 lipca zaś do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w poniedziałek  25-go lipca. Bliższe informacje na stronie internetowej pielgrzymki. Autokar zabierze osoby chętne o godz. 5.00 sprzed kościoła w Starzynie.
   
 8. Wyjazd na pielgrzymkę autokarową do Lichenia w sobotę 11 czerwca o godz. 5.00 – powrót około 22.00.
   
 9. Są jeszcze dwa miejsca na kolonie dla dzieci w Karkonoszach w terminie 23 lipca do 2 sierpnia. Koszt 1250 zł. Zapisy u ks. Adama i w biurze parafialnym. Na plebanii można odbierać karty zgłoszeniowe.
   
 10. Ks. Marcin Bradtke mszę świętą prymicyjną w naszej parafii odprawi w niedzielę 19 czerwca o godz. 12.00.
   
 11. Dzisiaj o godz. 8.30 mszę świętą odprawi ks. Michał Choszcz – neoprezbiter z diecezji pelplińskiej, który służył nam pomocą w organizacji pielgrzymek i jako diakon głosił Słowo Boże – kazanie na tej mszy świętej wygłosi ks. Rafał Starkowicz.
   
 12. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom domu nr 15 z ul. Długiej ze Starzyna, a na sobotę o sprzątanie kościoła prosimy państwa Szomburg, Jeka, Nowak i Samel.
   
 13. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Magdalenę Biecke, lat 73, ze Sulicic – jej pogrzeb odbędzie się jutro o godz. 10.00.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…