Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na Niedzielę - 05.06.2016r.
  1. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w wizytację biskupią, uroczystość sakramentu bierzmowania i obchody oktawy uroczystości Bożego Ciała.

2. W przyszłą niedzielę gościć będziemy kleryków z Gdańskiego Seminarium Duchownego – kolekta przeznaczona jest na potrzeby Seminarium.

3. Nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ o godz. 17.45, przed wieczorną mszą świętą.

4. Dzisiaj spotkania różańcowe w Połchówku i Kłaninie.

5. Tradycyjnie po mszach świętych u ministrantów otrzymać można biuletyn parafialny oraz nabyć tygodnik katolicki - Gość Niedzielny.

6. W biurze parafialnym odbierać można pamiątki  sakramentu bierzmowania.

7. Piesza Pielgrzymka Kaszubska w tym roku – z racji Światowych Dni Młodzieży wyruszy z Helu w niedzielę 3-go lipca, a na Jasną Górę dotrze 21 lipca zaś do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w poniedziałek  25-go lipca. Bliższe informacje na stronie internetowej pielgrzymki. Autokar zabierze osoby chętne o godz. 5.00 sprzed kościoła w Starzynie.

8. Wyjazd na pielgrzymkę autokarową do Lichenia w sobotę 11 czerwca o godz. 5.00 – powrót około 22.00.

9. Są jeszcze dwa miejsca na kolonie dla dzieci w Karkonoszach w terminie 23 lipca do 2 sierpnia. Koszt 1250 zł. Zapisy u ks. Adama i w biurze parafialnym. Na plebanii można odbierać karty zgłoszeniowe.

10. Ks. Marcin Bradtke mszę świętą prymicyjną w naszej parafii odprawi w niedzielę 19 czerwca o godz. 12.00.

11. Dzisiaj o godz. 8.30 mszę świętą odprawi ks. Michał Choszcz – neoprezbiter z diecezji pelplińskiej, który służył nam pomocą w organizacji pielgrzymek i jako diakon głosił Słowo Boże – kazanie na tej mszy świętej wygłosi ks. Rafał Starkowicz.

12. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom domu nr 15 z ul. Długiej ze Starzyna, a na sobotę o sprzątanie kościoła prosimy państwa Szomburg, Jeka, Nowak i Samel.

13. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Magdalenę Biecke, lat 73, ze Sulicic – jej pogrzeb odbędzie się jutro o godz. 10.00.