Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na Niedzielę - 29.05.2016r. - OKTAWA
 1. Dzisiaj ma miejsce wizytacja biskupia i bierzmowanie naszej młodzieży. Bardzo serdecznie witamy Księdza Biskupa Zbigniewa Zielińskiego, życząc z głębi serca błogosławionej, pełnej pokoju apostolskiej obecności.
   
 2. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne – Godzina Święta adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich i zakonnych we czwartek od godz. 17.00 – 18.00, piątek – ks. proboszcz i ks. Adam odwiedzą chorych z sakramentami świętymi, o godz. 16.00 spowiedź święta w Werblini, o godz. 17.00 spowiedź w Starzynie – w tym dniu w uroczystość NSPJ odpust obchodzi kaplica w Werblini. W sobotę – pierwszą miesiąca – święto Niepokalanego Serca NMP – o godz. 11.00 suma odpustowa w parafii w Leśniewie.
   
 3. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pielgrzymowali na Kalwarię Wejherowską i do Mątowów. Bóg zapłać wszystkim dobroczyńcom, organizatorom i uczestnikom wczorajszego festynu charytatywnego na rzecz Szymona.
   
 4. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w przygotowaniu uroczystości Bożego Ciała – pocztom sztandarowym ŻR, asyście procesyjnej, OSP ze Starzyna i z Werblini, dzieciom i młodzieży oraz ministrantom. Dziękujemy za przygotowanie ołtarzy i udekorowanie domów. Do piątku trwa Oktawa Bożego Ciała - msze święte z procesją eucharystyczną w Werblini o godz. 16.30, a w Starzynie o godz. 18.00. W piątek poświęcenie ziół i wianków.
   
 5. Kończy się miesiąc maj – zachęcamy do modlitwy ku czci MB. Nabożeństwa Maryjne w kościele w Starzynie o godz. 17.45, w Werblini i w Starzyńskim Dworze przed mszami świętymi. Zachęcamy także do modlitwy przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych i w naszych domach i rodzinach. Od środy rozpoczyna się nabożeństwo ku czci NSPJ.
   
 6. Zapowiedzi przedślubne:
  • III-cia: Przemysław Hieronim Wegner z par. Starzyno i Anna Małgorzata Piontke z par. św. Apostołów Piotra i Pawła z Pucka.
    
 7. Tradycyjnie po mszach świętych u ministrantów otrzymać można biuletyn parafialny oraz nabyć tygodnik katolicki Gość Niedzielny.
   
 8. Piesza Pielgrzymka Kaszubska w tym roku – z racji Światowych Dni Młodzieży wyruszy z Helu w niedzielę 3-go lipca, a na Jasną Górę dotrze 21 lipca zaś do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w poniedziałek 25-go lipca. Bliższe informacje na stronie internetowej pielgrzymki. Autokar zabierze osoby chętne o godz. 5.00 sprzed kościoła w Starzynie.
   
 9. Wyjazd na pielgrzymkę autokarową do Lichenia w sobotę 11 czerwca o godz. 5.00 – powrót około 22.00.
   
 10. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na kolonie dla dzieci w Karkonoszach w terminie 23 lipca do 2 sierpnia. Więcej informacji w biuletynie. Koszt 1250 zł. Zapisy u ks. Adama i w biurze parafialnym.
   
 11. Wczoraj w Stanach Zjednoczonych w Clifton w diecezji Patterson święcenia kapłańskie przyjął nasz parafianin ks. Marcin Bradtke ze Starzyńskiego Dworu. Mszę świętą prymicyjną w naszej parafii odprawi w niedzielę 19 czerwca o godz. 12.00.
   
 12. W przyszłą niedzielę o godz. 8.30 mszę świętą odprawi ks. Michał Choszcz – neoprezbiter z diecezji pelplińskiej, który służył nam pomocą w organizacji pielgrzymek i jako diakon głosił Słowo Boże – kazanie na tej mszy świętej wygłosi ks. Rafał Starkowicz.
   
 13. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła rodzicom i młodzieży bierzmowanej, a na sobotę o sprzątanie kościoła prosimy panie Marię Labudda, Cecylię Rathenow i Sławomirę Dudek.
   
 14. Z naszej rodziny parafialnej pożegnaliśmy śp. Franciszka Płomień, lat 64 z ul. Długiej ze Starzyńskiego Dworu.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…