Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego - 15.05.2016r.
 1. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary na rzecz Ukrainy w kwocie 659 zł. Dzisiejsza kolekta w całej naszej Ojczyźnie na rzecz organizacji lipcowych, Światowych Dni Młodzieży.
   
 2. Trwa miesiąc maj – zachęcamy do modlitwy ku czci MB. Nabożeństwa Maryjne w kościele w Starzynie o godz. 17.45, w Werblini i w Starzyńskim Dworze przed mszami świętymi. Zachęcamy także do modlitwy przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych.
   
 3. Dzisiaj uroczystość Zesłania Ducha Świętego – w czasie mszy świętych o godz. 10.00 i 12.00 występuje zespół dziecięco – młodzieżowy, działający przy Domu Kultury w Strzelnie. 26 maja uroczystość Bożego Ciała – procesja w Starzynie przejdzie ulicami Długą, Pucką, Ogrodową, Spokojną, Słoneczną i Spółdzielców. W sobotę 28 maja święcenia kapłańskie w Clifton w diecezji Patterson przyjmie ks. diakon Marcin Bradtke – otaczajmy go naszą serdeczną modlitwą.
   
 4. W sobotę po mszy świętej o godz. 7.00 wyruszy z naszej parafii piesza pielgrzymka na uroczystości Trójcy Przenajświętszej na Kalwarię Wejherowską. Po przyjściu możliwość powrotu autokarem z placu przy klasztorze o godz. 14.00 – koszt 8 zł. W niedzielę autokar zabierze osoby chętne o godz. 7.50 z Werblini i o godz. 8.00 sprzed kościoła w Starzynie. Po mszy świętej o godz. 10.00 na Kalwarii pielgrzymka powróci do Starzyna.
   
 5. W przyszłą niedzielę po mszy świętej o godz. 8.30 spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania w dniu 29 maja. We środę po mszy świętej wieczornej spotkanie organizacyjne dla młodzieży, która będzie przygotowywać się do sakramentu bierzmowania.
   
 6. Zapowiedzi przedślubne:
  • I-sza: Przemysław Hieronim Wegner z par. Starzyno i Anna Małgorzata Piontke z par. św. Apostołów Piotra i Pawła z Pucka.
  • II-ga: Krzysztof Chmiel z par. Starzyno i Marta Budzisz z par. Bolszewo.
  • III-cia: Tomasz Wszałek z par. Starzyno i Agnieszka Anna Gumińska  z par. św. Franciszka z Asyżu z Gdańska.
    
 7. Tradycyjnie po mszach świętych u ministrantów otrzymać można biuletyn parafialny oraz nabyc tygodnik katolicki - Gość Niedzielny.
   
 8. Piesza Pielgrzymka Kaszubska w tym roku – z racji Światowych Dni Młodzieży wyruszy z Helu w niedzielę 3-go lipca, a na Jasną Górę dotrze 21 lipca zaś do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w poniedziałek 25-go lipca. Bliższe informacje na stronie internetowej pielgrzymki.
   
 9. W związku ze zbliżającym się festynem charytatywnym na rzecz Szymona Rutha zwracamy się z prośbą o pomoc rzeczową  w postaci losów na „loterię” oraz przynoszenie ich do dnia 15 maja na plebanię, a także przynoszenie ciast w dniu 28 maja na godz. 15.00 na boisko przy cegielni. Osoby chętne które chciałyby się włączyć w przygotowanie festynu prosimy zgłaszać się do pana sołtysa Henryka Kunc i pani Joanny Liss. Jutro na godz. 19.00 spotkanie organizacyjne na plebanii.
   
 10. W dniach 27-28 maja będzie miała miejsce tradycyjna piesza pielgrzymka z Gdańska do Sanktuarium św. Doroty w Mątowach na Żuławach – szczegóły na plakatach w gablotach ogłoszeń. 28 maja wieczorem festyn dla Szymona Rutha – z tej racji wizytacja  i bierzmowanie naszej młodzieży odbędą się w niedzielę 29 maja.
   
 11. Zapraszamy na jednodniową pielgrzymkę do Lichenia, w sobotę 11 czerwca. Koszt 120 zł. Zapisy u ks. Adama i w biurze parafialnym.
   
 12. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na kolonie dla dzieci w Karkonoszach w terminie 23 lipca do 2 sierpnia. Więcej informacji w biuletynie. Koszt 1250 zł. Zapisy u ks. Adama i w biurze parafialnym.
   
 13. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini  i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie i zdjęcie dekoracji kościoła rodzicom dzieci pierwszokomunijnym, a o sprzątanie kościoła prosimy młodzież bierzmowaną. Trwają prace przy kaplicy na cmentarzu. tym tygodniu zakupiliśmy nowe stoły do zakrystii w kościele w Starzynie
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…