Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego - 08.05.2016r.
 1. Wczoraj nasza parafia przeżywała uroczystość I Komunii Świętej – niech Jezus jest obecny w sercach dzieci, rodziców i bliskich. Dzieci uczestniczą w Białym Tygodniu we mszy świętej o godz. 18.00, a w sobotę o godz. 7.00. Pielgrzymka po komunii świętej wyrusza w czwartek o godz. 7.45. - zapisy w poniedziałek po mszy wieczornej.
   
 2. Rozpoczął się miesiąc maj – zachęcamy do modlitwy ku czci Matki Boskiej. Nabożeństwa Maryjne w kościele w Starzynie o godz. 17.45, w Werblini i w Starzyńskim Dworze przed mszami świętymi. Zachęcamy także do modlitwy przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych.
   
 3. Dzisiaj spotkania różańcowe w Kłaninie w Starzynie i w Werblini.
   
 4. Na prośbę Papieża Franciszka dzisiaj po mszach świętych zbiórka na pomoc dla Ukrainy.
   
 5. Dzisiaj o godz. 12.00 rocznica I Komunii Świętej.
   
 6. W przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego – w czasie mszy świętych o godz. 10.00 i 12.00 wystąpi zespół dziecięco – młodzieżowy działający przy Domu Kultury w Strzelnie. Za dwa tygodnie pielgrzymka na uroczystości Trójcy Przenajświętszej na Kalwarię Wejherowską. 26 maja uroczystość Bożego Ciała – procesja w Starzynie przejdzie ulicami Długą, Pucką, Ogrodową, Spokojną, Słoneczną i Spółdzielców. W sobotę 28 maja święcenia kapłańskie w Clifton w diecezji Patterson przyjmie ks. diakon Marcin Bradtke – otaczajmy go naszą serdeczną modlitwą.
   
 7. We środę po mszy świętej wieczornej spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania w dniu 29 maja. W niedzielę po mszy świętej o godz. 8.30 spotkanie dla rodziców młodzieży bierzmowanej.
   
 8. W piątek 13 maja pierwsze w tym roku czuwanie fatimskie, ofiarowane w intencji mieszkańców Werblini – o godz. 17.30 różaniec fatimski, następnie msza święta i procesja wokół kościoła z figurą MB – prosimy o przyniesienie ze sobą świec.
   
 9. Zapowiedzi przedślubne:
  • I-sza:   Krzysztof Chmiel z par. Starzyno i Marta Budzisz z par. Bolszewo.
  • II-ga: Tomasz Wszałek z par. Starzyno i Agnieszka Anna Gumińska z par. św. Franciszka z Asyżu z Gdańska.
  • III-cia:  Andrzej Tadeusz Kraśnicki z par. Strzelno i Paulina Klaudia Hintzke z par. Starzyno
    
 10. Tradycyjnie po mszach świętych u ministrantów otrzymać można biuletyn parafialny oraz nabyć tygodnik katolicki - Gość Niedzielny.
   
 11. W związku ze zbliżającym się festynem charytatywnym na rzecz Szymona Rutha zwracamy się z prośbą o pomoc rzeczową  w postaci losów na „loterię” oraz przynoszenie ich do dnia 15 maja na plebanię, a także przynoszenie ciast w dniu 28 maja na godz. 15.00 na boisko przy cegielni. Osoby chętne które chciałyby się włączyć w przygotowanie festynu prosimy zgłaszać się do pana sołtysa Henryka Kunc i pani Joanny Liss.
   
 12. W dniach 27-28 maja będzie miała miejsce tradycyjna piesza pielgrzymka z Gdańska do Sanktuarium św. Doroty w Mątowach na Żuławach – szczegóły na plakatach w gablotach ogłoszeń. 28 maja wieczorem festyn dla Szymona Rutha – z tej racji wizytacja i bierzmowanie naszej młodzieży odbędą się w niedzielę 29 maja.
   
 13. Wyjazd na pielgrzymkę do Gietrzwałdu w sobotę o godz. 7.30 spod kościoła w Starzynie i o godz. 7.35 z przystanku w Werblini. Bardzo proszę o dokonywanie wpłaty za wyjazd.
   
 14. Zapraszamy na jednodniową pielgrzymkę do Lichenia, w sobotę 11 czerwca. Koszt 120 zł. Zapisy u ks. Adama i w biurze parafialnym.
   
 15. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na kolonie dla dzieci w Karkonoszach w terminie 23 lipca do 2 sierpnia. Więcej informacji w biuletynie. Koszt 1250 zł. Zapisy u ks. Adama i w biurze parafialnym.
   
 16. Akademia piłkarska „ORZEŁKI” zaprasza chętne dzieci w wieku 4 – 7 lat (grupa młodsza) i 8 – 11 lat (grupa starsza) na treningi piłki nożnej w Starzynie na boisku orlik we środy o godz. 17.30.
   
 17. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie i dekorację kościoła rodzicom dzieci pierwszokomunijnym, a o sprzątanie i zdjęcie dekoracji kościoła prosimy rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Zakończyły się prace przy dachu plebanii – dziękujemy wszystkim rodzinom, które się w nie włączyły. Dziękujemy za prace na parafialnym parkingu osobom tam pracującym a szczególnie panom Mariuszowi Klebba i Jędrzejowi Maciszka. Dziękujemy serdecznie rodzicom dzieci pierwszokomunijnym za prace w wejściach i wokół kościoła, za kwiaty i za ofiarowanie nagłośnienia bezprzewodowego do kościoła w Starzynie. Jutro rozpoczną się dalsze prace przy kaplicy na naszym parafialnym cmentarzu.
   
 18. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Księdza Arcybiskupa Tadeusza Gocłowskiego. Zmarł w 85 roku życia, 60 kapłaństwa i 33 biskupstwa.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…