Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na VI Niedzielę Wielkanocną - 01.05.2016r.
  1. Rozpoczyna się miesiąc maj – zachęcamy do modlitwy ku czci MB. Nabożeństwa Maryjne w kościele w Starzynie o godz. 17.45, w Werblini i w Starzyńskim Dworze przed mszami świętymi. Zachęcamy także do modlitwy przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych.

2. Bóg zapłać za ofiary na rzecz Hospicjum w Pucku.

3. Dzisiaj spotkania różańcowe w Połchówku i w Starzyńskim Dworze, za tydzień w Kłaninie w Starzynie i w Werblini.

4. Na prośbę Papieża Franciszka w przyszłą niedzielę po mszach świętych zbiórka na pomoc dla Ukrainy.

5. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne – Godzina Święta we czwartek od godz. 17.00 – 18.00, piątek – ks. proboszcz i ks. Adam odwiedzą chorych z sakramentami świętymi, o godz. 16.00 spowiedź święta w Werblini, o godz. 17.00 spowiedź w Starzynie.

6. W najbliższą sobotę o godz. 10.00 uroczystość I Komunii Świętej. Dzieci gromadzą się przy krzyżu misyjnym wraz z rodzicami o godz. 9.45. O godz. 15.00 w kaplicy w Starzyńskim Dworze Nabożeństwo Majowe i wręczenie pamiątek, a o godz. 21.00 w kaplicy w Werblini Apel Jasnogórski. Spowiedź święta dla dzieci i dla bliskich w piątek od godz. 15.00 do 16.00 i od 17.00 do 18.00. W niedzielę dzieci uczestniczą we mszy świętej o godz. 12.00.

7. W niedzielę o godz. 12.00 rocznica I Komunii Świętej – dzieci prosimy o przyjście ze świecami w uroczystych strojach. Spotkania organizacyjne dla dzieci na plebanii w czwartek o godz. 16.00.

8. We wtorek uroczystość MB Królowej Polski – wielkie święto Kościoła i naszej Ojczyzny. Msze święte z odnowieniem ślubów Jasnogórskich Narodu w układzie niedzielnym, a dodatkowa msza święta z błogosławieństwem pól w Parszkowie o godz. 13.15. Prosimy o wywieszenie w tych dniach flag narodowych.

9. Spotkanie dla dzieci przed pierwszą komunią świętą we środę i czwartek o godz. 15.00.

• I-sza: Tomasz Wszałek z par. Starzyno i Agnieszka Anna Gumińska z par. św. Franciszka z Asyżu z Gdańska.
    • II-ga:  Andrzej Tadeusz Kraśnicki z par. Strzelno i Paulina Klaudia Hintzke z par. Starzyno
    • III-cia: Mateusz Warras z par. Starzyno i Lucyna Damps z par. Mechowo.

11. Tradycyjnie po mszach świętych u ministrantów otrzymać można biuletyn parafialny oraz nabyć tygodnik katolicki - Gość Niedzielny.

12. W związku ze zbliżającym się festynem charytatywnym na rzecz Szymona Rutha zwracamy się z prośbą o pomoc rzeczową  w postaci losów na „loterię” oraz przynoszenie ich do dnia 15 maja na plebanię, a także przynoszenie ciast w dniu 28 maja na godz. 15.00 na boisko przy cegielni. Osoby chętne które chciałyby się włączyć w przygotowanie festynu prosimy zgłaszać się do pana sołtysa Henryka Kunc i pani Joanny Liss.

13. W dniach 27-28 maja będzie miała miejsce tradycyjna piesza pielgrzymka z Gdańska do Sanktuarium św. Doroty w Mątowach na Żuławach – szczegóły na plakatach w gablotach ogłoszeń. 28 maja wieczorem festyn dla Szymona Rutha – z tej racji wizytacja i bierzmowanie naszej młodzieży odbędą się w niedzielę 29 maja.

14. Parafia organizuje kolonie dla dzieci w Karkonoszach w terminie 23 lipca do 2 sierpnia. W programie oprócz gór, Skalne Miasto w Czechach, Gorlitz w Niemczech, wrocławskie afrykarium i wiele innych atrakcji. Więcej informacji w biuletynie. Koszt 1250 zł. Zapisy u ks. Adama i w biurze parafialnym.

15. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła państwu Iwonie i Pawłowi Lietzau, Joannie i Agacie Wegner oraz Annie Elwardt z ul. Długiej ze Starzyna, a o sprzątanie i dekorację kościoła prosimy rodziców dzieci pierwszokomunijnych.