Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na VI Niedzielę Wielkanocną - 01.05.2016r.
 1. Rozpoczyna się miesiąc maj – zachęcamy do modlitwy ku czci MB. Nabożeństwa Maryjne w kościele w Starzynie o godz. 17.45, w Werblini i w Starzyńskim Dworze przed mszami świętymi. Zachęcamy także do modlitwy przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych.
   
 2. Bóg zapłać za ofiary na rzecz Hospicjum w Pucku.
   
 3. Dzisiaj spotkania różańcowe w Połchówku i w Starzyńskim Dworze, za tydzień w Kłaninie w Starzynie i w Werblini.
   
 4. Na prośbę Papieża Franciszka w przyszłą niedzielę po mszach świętych zbiórka na pomoc dla Ukrainy.
   
 5. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne – Godzina Święta we czwartek od godz. 17.00 – 18.00, piątek – ks. proboszcz i ks. Adam odwiedzą chorych z sakramentami świętymi, o godz. 16.00 spowiedź święta w Werblini, o godz. 17.00 spowiedź w Starzynie.
   
 6. W najbliższą sobotę o godz. 10.00 uroczystość I Komunii Świętej. Dzieci gromadzą się przy krzyżu misyjnym wraz z rodzicami o godz. 9.45. O godz. 15.00 w kaplicy w Starzyńskim Dworze Nabożeństwo Majowe i wręczenie pamiątek, a o godz. 21.00 w kaplicy w Werblini Apel Jasnogórski. Spowiedź święta dla dzieci i dla bliskich w piątek od godz. 15.00 do 16.00 i od 17.00 do 18.00. W niedzielę dzieci uczestniczą we mszy świętej o godz. 12.00.
   
 7. W niedzielę o godz. 12.00 rocznica I Komunii Świętej – dzieci prosimy o przyjście ze świecami w uroczystych strojach. Spotkania organizacyjne dla dzieci na plebanii w czwartek o godz. 16.00.
   
 8. We wtorek uroczystość MB Królowej Polski – wielkie święto Kościoła i naszej Ojczyzny. Msze święte z odnowieniem ślubów Jasnogórskich Narodu w układzie niedzielnym, a dodatkowa msza święta z błogosławieństwem pól w Parszkowie o godz. 13.15. Prosimy o wywieszenie w tych dniach flag narodowych.
   
 9. Spotkanie dla dzieci przed pierwszą komunią świętą we środę i czwartek o godz. 15.00.
   
 10. Zapowiedzi przedślubne:
  • I-sza: Tomasz Wszałek z par. Starzyno i Agnieszka Anna Gumińska z par. św. Franciszka z Asyżu z Gdańska.
  • II-ga:  Andrzej Tadeusz Kraśnicki z par. Strzelno i Paulina Klaudia Hintzke z par. Starzyno
  • III-cia: Mateusz Warras z par. Starzyno i Lucyna Damps z par. Mechowo.
    
 11. Tradycyjnie po mszach świętych u ministrantów otrzymać można biuletyn parafialny oraz nabyć tygodnik katolicki - Gość Niedzielny.
   
 12. W związku ze zbliżającym się festynem charytatywnym na rzecz Szymona Rutha zwracamy się z prośbą o pomoc rzeczową  w postaci losów na „loterię” oraz przynoszenie ich do dnia 15 maja na plebanię, a także przynoszenie ciast w dniu 28 maja na godz. 15.00 na boisko przy cegielni. Osoby chętne które chciałyby się włączyć w przygotowanie festynu prosimy zgłaszać się do pana sołtysa Henryka Kunc i pani Joanny Liss.
   
 13. W dniach 27-28 maja będzie miała miejsce tradycyjna piesza pielgrzymka z Gdańska do Sanktuarium św. Doroty w Mątowach na Żuławach – szczegóły na plakatach w gablotach ogłoszeń. 28 maja wieczorem festyn dla Szymona Rutha – z tej racji wizytacja i bierzmowanie naszej młodzieży odbędą się w niedzielę 29 maja.
   
 14. Parafia organizuje kolonie dla dzieci w Karkonoszach w terminie 23 lipca do 2 sierpnia. W programie oprócz gór, Skalne Miasto w Czechach, Gorlitz w Niemczech, wrocławskie afrykarium i wiele innych atrakcji. Więcej informacji w biuletynie. Koszt 1250 zł. Zapisy u ks. Adama i w biurze parafialnym.
   
 15. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła państwu Iwonie i Pawłowi Lietzau, Joannie i Agacie Wegner oraz Annie Elwardt z ul. Długiej ze Starzyna, a o sprzątanie i dekorację kościoła prosimy rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…