Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na V Niedzielę Wielkanocną - 24.04.2016r.
 1. Dzisiaj – jak co roku – zbiórka do puszek na Hospicjum Stacjonarne i Domowe św. Ojca Pio w Pucku – serdeczne Bóg zapłać.
   
 2. Spotkanie dla dzieci przed pierwszą komunią świętą we środę o godz. 15.00 i w niedzielę po mszy świętej o godz. 12.00.
   
 3. Zapowiedzi przedślubne:
  • I-sza:  Andrzej Tadeusz Kraśnicki z par. Strzelno i Paulina Klaudia Hintzke z par. Starzyno
  • II-ga: Mateusz Warras z paraf. Starzyno i Lucyna Damps z paraf. Mechowo.
    
 4. Tradycyjnie po mszach świętych u ministrantów nabyć można biuletyn parafialny oraz tygodnik katolicki - Gość Niedzielny.
   
 5. W dniach 27-28 maja będzie miała miejsce tradycyjna piesza pielgrzymka z Gdańska do Sanktuarium św. Doroty w Mątowach na Żuławach – szczegóły na plakatach w gablotach ogłoszeń. 28 maja wieczorem festyn dla Szymona Rutha – z tej racji wizytacja i bierzmowanie naszej młodzieży odbędą się w niedzielę 29 maja.
   
 6. Parafia organizuje kolonie dla dzieci w Karkonoszach w terminie 23 lipca do 2 sierpnia. W programie oprócz gór, Skalne Miasto w Czechach, Gorlitz w Niemczech, wrocławskie afrykarium i wiele innych atrakcji. Więcej informacji w biuletynie. Koszt 1250 zł. Zapisy u ks. Adama i w biurze parafialnym.
   
 7. Urząd Gminy Puck ogłasza w dniu 26 kwietnia 2016 roku w miejscowości Starzyno zbiórkę odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Odpady należy wystawić przed posesję do godz. 7.00 w dniu odbioru lub dzień wcześniej. Nie wystawiamy opon!.
   
 8. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła rodzinie państwa Zuchwalskich z ul. Kościelnej i Elwart z ul. Spółdzielców ze Starzyna, a na sobotę prosimy rodziny państwa Iwona i Paweł Lietzau, Joanna i Agata Wegner oraz Anna Elwart z ul. Długiej ze Starzyna.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…