Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Wielkanocną - 10.04.2016r.
 1. Rozpoczynamy w Kościele Tydzień Biblijny.
   
 2. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary z ubiegłej niedzieli na rzecz Caritas Archidiecezji Gdańskiej w kwocie 538,90.
   
 3. Tradycyjnie po mszach świętych u ministrantów nabyć można biuletyn parafialny oraz tygodnik katolicki - Gość Niedzielny.
   
 4. Spotkanie dla dzieci przed pierwszą komunią świętą we środę o godz. 15.00 i w niedzielę po mszy świętej o godz. 12.00.
   
 5. Dzisiaj spotkania różańcowe w Kłaninie, w Starzynie i w Werblini.
   
 6. W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 w Leśniewie rozpoczyna się kurs przedmałżeński dla narzeczonych.
   
 7. We środę 13 kwietnia w godzinach od 10.00 do 12.30 w Ośrodku Zdrowia w Starzynie będzie możliwość bezpłatnych, komputerowych badań wzroku.
   
 8. Parafia organizuje kolonie dla dzieci w Karkonoszach w terminie 23 lipca do 2 sierpnia. W programie oprócz gór, Skalne Miasto w Czechach, Gorlitz w Niemczech, wrocławskie afrykarium i wiele innych atrakcji. Więcej informacji w biuletynie. Koszt 1250 zł. Zapisy u ks. Adama i w biurze parafialnym.
   
 9. Dziękujemy za troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, o pomięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła paniom Bernadecie Kromlickiej, Małgorzacie Koss, Annie Marzejon, Renacie Cinkel, Katarzynie Muttke i Anicie Wegner, a na sobotę prosimy młodzież bierzmowaną. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim rodzinom, które złożyły ofiarę na rzecz trwających prac na dachu plebanii.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…