Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na V Niedzielę Wielkopostną - 13.03.2016r.
  1. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w rekolekcjach wielkopostnych.

2. W przyszła niedzielę – Palmową - młodzież ze szkolnego koła Caritas ze Starzyna rozprowadzać będzie palmy – ofiary w ten sposób zebrane przeznaczamy na pomoc dla siostry Brygidy Koeppen – misjonarki pracującej w Chile. Na wszystkich mszach świętych święcimy palmy.

3. W sobotę przypada uroczystość św. Józefa – Oblubieńca NMP, Patrona Mężczyzn, Kościoła i miejscowości Starzyno – msze święte o godz. 7.00, 16.30, 17.15, 18.00 i 18.30.

4. Trwa Wielki Post – trwajmy w wielkopostnych postanowieniach, a szczególnie abstynencji. Drogi krzyżowe w piątki po mszy świętej o godz. 7.00, o 16.00 w Werblini, o 17.30 i 19.00 w Starzynie. Gorzkie Żale w Starzynie o godz. 15.00, a w Werblini przed mszą świętą o godz. 11.00. W biurze parafialnym nabyć można świece – paschaliki na stół wielkanocny w cenie  10 zł. Spowiedź święta przedświąteczna z udziałem spowiedników z sąsiednich parafii będzie miała miejsce w sobotę 19 marca przed południem od 8.00 do 9.00.

5. Ofiary na kwiaty do Grobów Pańskich można składać: parafianie z Werblini u p. Ossowskich, parafianie ze St. Dworu u p. Bradtke, a parafianie ze Starzyna, Parszkowa, Radoszewa, Połchówka, Kłanina i Sulicic – u p. Grażyny Lantowskiej w kwiaciarni. Na plebanię przynosić już można trwałe środki żywności, które zostaną przekazane najbiedniejszym – specjalna zbiórka będzie miała miejsce tradycyjnie we Wielką Sobotę w czasie święcenia pokarmów.

6. W niedzielę 17 kwietnia o godz. 15.00 w kościele w Leśniewie rozpocznie się kurs przedmałżeński dla narzeczonych.

7. Dzisiaj spotkania różańcowe w Kłaninie, Starzynie i w Werblini.

8. Po mszach świętych u ministrantów można nabyć za dobrowolną ofiarą biuletyn parafialny z najważniejszymi informacjami, ogłoszeniami i intencjami mszalnymi.

9. Do nabycia Gość Niedzielny.

•     I-sza: Marek Zinkel z par. Starzyno i Jolanta Maria Huniewicz z par. Ostrowo.
    •     I-sza: Piotr Żala z par. Reda – Rekowo i Bogusława Tuszer z par. Starzyno.
    •     III-cia: Bartłomiej Doppke z par. Tyłowo i Karolina Maszota z par. Starzyno.
    •     III-cia: Sebastian Oszczyk z par. Bolszewo i Barbara Maciejewska z par. Starzyno.
    •     III-cia: Michał Milewski z par. Choczewo i Lucyna Hallmann z par. Starzyno.

11. Ks. Andrzej Jereczek organizuje pielgrzymkę do Portugalii na 100-tu lecie objawień NMP w Fatimie. Pielgrzymka odbędzie się w terminie od 20 do 28 kwietnia 2017 roku. Po mszy świętej możemy otrzymać w biurze parafialnym program pielgrzymki.

12. 18-go marca w piątek wyruszy piesza Droga Krzyżowa z Jastrzębiej Góry do Helu. Początek  o godz. 18.00 mszą świętą u ojców Jezuitów w Jastrzębiej Górze.

13. W sobotę, 20-go maja w Clifton w diecezji Patterson w Stanach Zjednoczonych święcenia kapłańskie przyjmie diakon Marcin Bradtke ze Starzyńskiego Dworu – mszę święta prymicyjną odprawi w niedzielę 19-go czerwca o godz. 12.00 w Starzynie.

14. Dziękujemy za troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, o pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła młodzieży bierzmowanej, a na sobotę prosimy młodzież bierzmowaną. Dziękujemy rodzinom, które złożyły ofiary na rzecz remontu dachu plebanii bezpośrednio po świętach. Dziękujemy wszystkim którzy pracowali przy poszerzeniu głównego parkingu, a szczególnie panu Mariuszowi Klebba.

15. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Kamilę Zdebską, lat 86 z Sulicic.