Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na V Niedzielę Wielkopostną - 13.03.2016r.
 1. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w rekolekcjach wielkopostnych.
   
 2. W przyszła niedzielę – Palmową - młodzież ze szkolnego koła Caritas ze Starzyna rozprowadzać będzie palmy – ofiary w ten sposób zebrane przeznaczamy na pomoc dla siostry Brygidy Koeppen – misjonarki pracującej w Chile. Na wszystkich mszach świętych święcimy palmy.
   
 3. W sobotę przypada uroczystość św. Józefa – Oblubieńca NMP, Patrona Mężczyzn, Kościoła i miejscowości Starzyno – msze święte o godz. 7.00, 16.30, 17.15, 18.00 i 18.30.
   
 4. Trwa Wielki Post – trwajmy w wielkopostnych postanowieniach, a szczególnie abstynencji. Drogi krzyżowe w piątki po mszy świętej o godz. 7.00, o 16.00 w Werblini, o 17.30 i 19.00 w Starzynie. Gorzkie Żale w Starzynie o godz. 15.00, a w Werblini przed mszą świętą o godz. 11.00. W biurze parafialnym nabyć można świece – paschaliki na stół wielkanocny w cenie  10 zł. Spowiedź święta przedświąteczna z udziałem spowiedników z sąsiednich parafii będzie miała miejsce w sobotę 19 marca przed południem od 8.00 do 9.00.
   
 5. Ofiary na kwiaty do Grobów Pańskich można składać: parafianie z Werblini u p. Ossowskich, parafianie ze St. Dworu u p. Bradtke, a parafianie ze Starzyna, Parszkowa, Radoszewa, Połchówka, Kłanina i Sulicic – u p. Grażyny Lantowskiej w kwiaciarni. Na plebanię przynosić już można trwałe środki żywności, które zostaną przekazane najbiedniejszym – specjalna zbiórka będzie miała miejsce tradycyjnie we Wielką Sobotę w czasie święcenia pokarmów.
   
 6. W niedzielę 17 kwietnia o godz. 15.00 w kościele w Leśniewie rozpocznie się kurs przedmałżeński dla narzeczonych.
   
 7. Dzisiaj spotkania różańcowe w Kłaninie, Starzynie i w Werblini.
   
 8. Po mszach świętych u ministrantów można nabyć za dobrowolną ofiarą biuletyn parafialny z najważniejszymi informacjami, ogłoszeniami i intencjami mszalnymi.       
   
 9. Do nabycia Gość Niedzielny.
   
 10. Zapowiedzi przedślubne:
  •     I-sza: Marek Zinkel z par. Starzyno i Jolanta Maria Huniewicz z par. Ostrowo.
  •     I-sza: Piotr Żala z par. Reda – Rekowo i Bogusława Tuszer z par. Starzyno.
  •     III-cia: Bartłomiej Doppke z par. Tyłowo i Karolina Maszota z par. Starzyno.
  •     III-cia: Sebastian Oszczyk z par. Bolszewo i Barbara Maciejewska z par. Starzyno.
  •     III-cia: Michał Milewski z par. Choczewo i Lucyna Hallmann z par. Starzyno.
    
 11. Ks. Andrzej Jereczek organizuje pielgrzymkę do Portugalii na 100-tu lecie objawień NMP w Fatimie. Pielgrzymka odbędzie się w terminie od 20 do 28 kwietnia 2017 roku. Po mszy świętej możemy otrzymać w biurze parafialnym program pielgrzymki.
   
 12. 18-go marca w piątek wyruszy piesza Droga Krzyżowa z Jastrzębiej Góry do Helu. Początek  o godz. 18.00 mszą świętą u ojców Jezuitów w Jastrzębiej Górze.
   
 13. W sobotę, 20-go maja w Clifton w diecezji Patterson w Stanach Zjednoczonych święcenia kapłańskie przyjmie diakon Marcin Bradtke ze Starzyńskiego Dworu – mszę święta prymicyjną odprawi w niedzielę 19-go czerwca o godz. 12.00 w Starzynie.
   
 14. Dziękujemy za troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, o pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła młodzieży bierzmowanej, a na sobotę prosimy młodzież bierzmowaną. Dziękujemy rodzinom, które złożyły ofiary na rzecz remontu dachu plebanii bezpośrednio po świętach. Dziękujemy wszystkim którzy pracowali przy poszerzeniu głównego parkingu, a szczególnie panu Mariuszowi Klebba.
   
 15. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Kamilę Zdebską, lat 86 z Sulicic.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…